В Україні в 2014-2017 рр. в геологорозвідку газових родовищ буде вкладено 3 млрд дол. інвестицій
В Україні в 2014-2017 рр. в геологорозвідку газових родовищ буде вкладено 3 млрд дол. інвестицій. Про це міністр вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив під час години запитань до уряду, передає кореспондент РБК-Україна.
"Я розраховую, що найближчим часом, а саме в період з 2014 по 2017 р., тільки в геологорозвідку буде вкладено приблизно 3 млрд дол. Це потужний поштовх для того, щоб в майбутньому повністю забезпечити країну газом власного видобутку", - заявив Ставицький.
З його слів, італійська компанія Eni виявила інтерес до розробки родовищ на мілководних ділянках шельфу.
В даний час більшу частину газу Україна отримує з Росії. Київ неодноразово заявляв, що має намір диверсифікувати постачання палива, знайшовши інших продавців. За даними ділових ЗМІ, відповідні переговори ведуться з Туреччиною, Німеччиною і Австрією. Повідомлялося, що в кожній з цих трьох країн Київ має намір закуповувати з 2 - 3,5 мільярда кубометрів газу в рік.
Київ не влаштовує висока ціна, по якій він отримує російський газ. На початку березня президент України Віктор Янукович заявив, що країна щорічно переплачує за російський газ близько 3,8 мільярда доларів. Він зазначив, що справедлива ціна для України за газ 250 доларів за тисячу кубометрів. При цьому вартість поставок "Газпрому" для "Нафтогазу" перевищує 400 доларів. Україна намагається домогтися зниження ціни на газ більше року.
Крім диверсифікації поставок Україна хоче збільшити власний видобуток блакитного палива. Аццент зроблений на сланцевий газ і розробку шельфу Чорного моря. На сході і заході країни газ видобуватимуть Shell і Chevron. Перша вже отримала перший газ у Харківській області. У західних областях ще не вирішене питання на рівні місцевої влади.
В даний час Україна виробляє близько 20 мільярдів кубометрів газу, і ще 35-49 мільярдів кубів імпортує з РФ.
За словами прем'єра Миколи Азарова, країна зможе наростити видобуток газу на 3-5 кубометрів до 2015 року завдяки використанню двох нових плавучих бурових установок, які будуть використовуватися для робіт на шельфі Чорного моря.