ua en ru

В Україні в 2012 р. арбітражними було припинено більше 5 тис. справ про банкрутство

Міністерство юстиції України у 2012 р. позбавило ліцензії на право провадження діяльності кожного восьмого арбітражного керуючого в країні. Про це заявив голова відомства Олександр Лавринович, повідомляє прес-служба Мін'юсту.

За словами міністра, з понад 2,3 тисяч осіб Мін'юст за наслідками перевірок позбавив ліцензій 144 особи. Ще 152 ліцензії було анульовано у зв'язку із встановленням фактів припинення підприємницької діяльності ліцензіата.

Лавринович також повідомив, що відомство зобов'язало пройти курси підвищення кваліфікації усіх арбітражних керуючих, розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів. За словами міністра, ці курси підвищення кваліфікації чиновники повинні пройти протягом 2013 та 2014 року. Під час навчань мають бути освоєні питання, пов'язані з діяльністю арбітражного керуючого, які потребують постійного оновлення та удосконалення. Зокрема, розглядатимуться судова практика у справах про банкрутство, нові новели у законодавстві України, що стосуються діяльності арбітражного керуючого тощо. Згідно з наказом Мін'юсту, арбітражні керуючі, розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори будуть зобов'язані проходити таке навчання один раз на два роки.

Водночас міністр повідомив, що у минулому році арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами) у було припинено 5 628 справ про банкрутство.

За словами Лавриновича, станом на січень 2013 р. в провадженні в господарських судах перебували понад 9,5 тисяч справ про банкрутство суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі 476 державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25%.

Раніше Міністерство юстиції повідомляло, що у 2012 р. ініціатором порушення більшості справ про банкрутство був Пенсійний фонд України. Зокрема, за ініціативою цього органу було порушено понад 1,5 тисячі таких справ. Ще майже 50 справ про банкрутство було також ініційовано Державною податковою Адміністрацією України. Загалом, на Пенсійний фонд та ДПА 2012 року разом припало понад 35 % від усіх порушених справ про банкрутство.

Нагадаємо, Міністерство юстиції було визначено головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства указом президента України від 6 квітня 2011 р. № 395/2011.

Читайте також: Введені п'ять рівнів кваліфікації для арбітражних керуючих