В Україні тільки 6% випускників школи можна віднести до групи відносно здорових дітей. Про це сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів України сказав міністр молоді та спорту Равіль Сафіуллін, передає кореспондент РБК-Україна.
В Україні тільки 6% випускників школи можна віднести до групи відносно здорових дітей. Про це сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів України сказав міністр молоді та спорту Равіль Сафіуллін (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Якщо говорити про фізичну культуру в повному розумінні цього слова, то можна сказати, що у нас її практично немає. Якщо в країнах Західної Європи, зокрема, Швеції, Фінляндії число тих, хто займається фізкультурою доходить приблизно до 86-88%, то за нашим даними, у нас цей відсоток коливається на рівні 10-11%", - заявив Сафіуллін.
За його словами, вченими доведено (і це підтверджує статистика, - ред.), що тільки 6% дітей закінчують українську школу відносно здоровими.
"Тільки 6% дітей можна віднести до групи відносно здорових. І щороку кількість нашого населення скорочується", - сказав чиновник.
Читайте також: Янукович створив Міністерство молоді та спорту України
Збереження здоров'я школярів є актуальною проблемою для України. Так, за даними Головного управління охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації (КМДА), результати профілактичних медичних оглядів свідчать, що серед дітей шкільного віку міста Києва рівень захворюваності хронічними хворобами становить 689,5 на 1000 учнів. Тобто майже 70% школярів мають серйозні порушення стану здоров'я.
Згідно з даними відомства, за роки навчання у дітей зростає:
- в 2,3 рази - частота порушень гостроти зору;
- в 1,4 рази - порушення постави;
- в 3,8 рази частіше діагностується сколіоз і майже в 3 рази більше - захворювання серцево-судинної та ендокринної систем.
Незадовільний стан здоров'я школярів обумовлений зростанням шкільних і соціальних навантажень, а також:
початком шкільних занять в 6-літньому віці, коли більшість дітей не готові до навчання в наявних умовах;
катастрофічним зниженням фізичних навантажень і рухової активності дітей (наприклад при рекомендованої норми 10 тис. кроків на добу деякі діти здійснюють лише 500);
нераціональним харчуванням;
хронічними стресами;
шкідливими звичками, поширеними в молодіжному середовищі.
Читайте також: Янукович доручив Сафіулліну і Табачнику відродити дитячі спортивні об'єкти
Як наслідок - кількість хронічно хворих дітей збільшується за роки навчання в школі в 2,5 рази.
Особливу стурбованість викликає вкрай низька фізична активність серед дітей шкільного віку, яка не просто знижує рівень здоров'я і сприяє виникненню хронічної патології, але й формує повну неготовність до найпростіших фізичних навантажень, що може призвести навіть до загибелі дитини.
За даними наукових досліджень гігієнічні норми рухової активності залежать від віку і статі дитини і в середньому становлять 3,5-5 год/добу. При цьому у половини школярів, серед яких проводилися опитування, фізична активність - 30-60 хвилин на день.
Читайте також: Захворюваність дітей в Україні за 10 років зросла на 27%, - Сафіуллін
За даними Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, кількість дітей I групи здоров'я у Києві становить 23,3 %, II - 29,2 %, III - 47,1 %. Серед виявлених відхилень перше місце займають хвороби верхніх дихальних шляхів, друге - хвороби органів травлення, третє - опорно-рухового апарату. Значний вплив на здоров'я школярів мають порушення режимних моментів і психоемоційні перевантаження.