В Україні лише 3 області планують повне погашення заборгованості із зарплат до кінця року. Про це сьогодні заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська під час селекторної наради у Кабміні, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
"Невиплата зарплати - це злочин, який має бути покараний. З початку року інспектори праці внесли до правоохоронних органів 502 подання для вирішення питання про притягнення керівників підприємств-боржників до кримінальної відповідальності. На посадових осіб складено та передано до суду 527 протоколів про адміністративні правопорушення", - зазначила Королевська.
За її словами, Мінсоцполітики здійснює постійний моніторинг стану погашення заборгованості. "Станом на 29 березня порівняно з початком року найбільш негативну динаміку щодо загальної заборгованості демонструють Київська (заборгованість збільшилася на 54,1 млн грн) та Донецька (зростання на 38 млн грн) області. Щодо абсолютних цифр, то безумовним рекордсменом є Донецька область, де заборгованість зараз становить 210 млн. гривень, або більше 20% від загальноукраїнської", - наголосила вона.
Міністр нагадала, що на першому засіданні міжвідомчої комісії було прийнято рішення скласти графіки погашення заборгованості. "Аналіз отриманих графіків свідчить, що повне погашення заборгованості до кінця року планують лише 3 області. Це - Запорізька, Луганська та Чернівецька області", - повідомила Королевська.
Разом з тим вона зазначила, що навіть ті графіки, які надали регіони, не виконуються. "Сума наявної заборгованості перевищує передбачену у графіках на 140 млн грн, або на 17%", - сказала міністр.
За її словами, згідно з оперативними даними за березень, загальна сума заборгованості зменшилася на 124 млн грн та становить 978 млн грн.
Читайте також: Більшість має намір встановити пеню за затримку виплати зарплат