Закон України " Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" набрав чинності 13 квітня. Текст закону опубліковано в газеті "Голос України".
Нагадаємо, що Верховна Рада України (ВР) у ході вечірнього засідання 15 березня ухвалила у другому читанні та в цілому урядовий законопроект що вносить зміни до закону "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини". Відповідний законопроект (№ 6358 від 29.04.2010 р.), ініційований Кабміном, підтримали 270 народних обранців.
Ухваленим актом вдосконалено норми чинного законодавства, що регулюють виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини.
Згідно із законом, "Стягувач - це: а) особа, за заявою якої Європейським судом з прав людини постановлено Рішення; б) її представник, правонаступник; в) особа (група осіб), на користь якої рішенням Європейського суду з прав людини визначено обов´язок України в міждержавній справі;
відшкодування - це: а) сума справедливої сатисфакції, визначена рішенням Європейського суду з прав людини відповідно до статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; б) визначена у рішенні Європейського суду з прав людини щодо дружнього врегулювання або у рішенні Європейського суду з прав людини про схвалення умов односторонньої декларації сума грошової виплати на користь Стягувача".
Документом встановлюється триденний строк, визначений для вчинення певних заходів щодо виконання рішення Європейського суду, змінити на десятиденний.
Крім того, підставою для закриття виконавчого провадження за рішенням Європейського суду є не тільки підтвердження списання суми відшкодування, а й підтвердження того, що виконані інші вимоги, визначені у резолютивній частині цього рішення.
Внесені зміни встановлюють також обов´язок державної виконавчої служби у разі зарахування на депозитний рахунок державної виконавчої служби присудженої особі суми відшкодування, повідомити її про це, оскільки відповідно до правил Комітету Міністрів Ради Європи рішення не можна вважати належним чином виконаним в цій частині, якщо особу не повідомлено про таке зарахування.
Варто нагадати, ВР прийняла за основу даний проект 2 листопада 2010 р.