ua en ru

В Україні сьогодні вшановують пам’ять Георгія Гонгадзе та інших загиблих журналістів

В містах України сьогодні, 16 вересня 2013 р., вшановують пам'ять Георгія Гонгадзе та інших загиблих журналістів. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Зокрема, у львівських вишах представники молодіжних організацій влаштували лекції для студентів про справу Гонгадзе і свободу слова в Україні. Нині більшість молодих людей не знає деталей про "касетний скандал", справу зникнення Георгія Гонгадзе, подробиць кримінальних справ. Власне тому активісти кількох громадських організацій Львова запросили львівських журналістів і діячів розповісти студентам про справу Гонгадзе. Громадська активістка Христина Пархуць вважає, що молодь повинна знати історію незалежної України, що безкарність "просто вбиває".

Традиційно, як і у попередні роки, ввечері львівські журналісти, громадські діячі, політики, всі, хто пам'ятає Георгія Гонгадзе, на площі перед пам'ятником Шевченка запалять свічки за усіма загиблими у роки незалежності журналістами, а це більше ніж 60 осіб. Горітимуть свічки і біля символічного дерева, посадженого 12 років тому на честь Гії Гонгадзе неподалік львівської опери.

Водночас у Києві сьогодні на Майдані Незалежності відбудеться вечір пам'яті Георгія Гонгадзе під назвою "Безкарність вбиває". Близько 200 журналістів та активістів зібралися в центрі столиці, щоб вшанувати своїх колег, які загинули за час незалежності України.

В 20:00 присутні запалили свічки, виклавши з них слово "Гія". Також присутні зачитали імена загиблих журналістів, після чого пройшла хвилина мовчання.

У Сімферополі громадські активісти і журналісти під стінами Ради міністрів Криму протестували проти утисків мас-медіа і закритості влади. Акцію "Будуємо мости, а не стіни" у пам'ять Георгія Гонгадзе і на захист кримських журналістів ініціювали правозахисна організація "Дія" і Сімферопольська медіа-профспілка.

Учасники пікету закидали Раду міністрів автономії паперовими літачками, зробленими з відписок чиновників на інформаційні запити журналістів. Вони також збудували з картонних коробок символічну стіну, яку, як сказала правозахисник Олександра Дворецька, вибудувала влада і чиновники від журналістів і виборців.

За словами ініціатора акції, журналістки Ганни Андрієвської, без солідарних дій журналістів і громадськості влада і далі залишатиметься безконтрольною і тиснутиме на мас-медіа.

Журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 р. Десять років представники силових структур України шукали замовників і виконавців убивства. Цього року колишнього працівника міліція Олексія Пукача визнали винним у вбивстві Георгія Гонгадзе і засудили на довічне ув'язнення. Але досі замовники вбивства не названі. Тіло журналіста не поховане, оскільки мама відмовляється визнавати, що знайдені у Таращанському лісі останки належать її синові.