В Україні з початку 2013 р. жоден договір оренди землі не був зареєстрований, - АМУ
В Україні з початку 2013 р. жоден договір оренди землі не був зареєстрований. Про це заявив аналітик Асоціації міст Ярослав Рабошук, повідомляє "Комерсант-Україна".
Передача прав користування, оренди, суборенди, забудови з нового року можлива тільки після реєстрації в Укрдержреєстрі права держави або територіальної громади на землю, тобто первинного власника ділянки. А це в свою чергу вимагає проведення землевпорядних робіт та отримання платного вилучення з Держреєстру прав.
Член ради Земельного союзу Сергій Біленко говорить, що вартість витягу фіксована - 120 грн, а землевпорядна документація коштує від 1 тис. грн до 10 тис. грн в залежності від місця розташування ділянки.
"Для обласних центрів на рік потрібні додаткові 200 тис. грн. А де їх узяти? - Дивується аналітик Асоціації міст Ярослав Рабошук. - Ми щодня моніторимо ситуацію, і жоден договір оренди землі не зареєстрований з початку року".
Директор департаменту земельних ресурсів Київської міської держадміністрації Віктор Петрук підтверджує, що станом на середину лютого передачі прав користування землями ще не було, оскільки не відпрацьований механізм. Про який обсяг земель, які опинилися в "підвішеному" стані, ні Воропаєв, ні в Держземагентство не змогли уточнити. Але, за даними Рабошука, в середньому за рік обласні центри отримували до 1 тис. заяв про надання в оренду або передачі права користування землею.
До набрання чинності обов'язкової норми про реєстрацію права власності місцевих органів влади реєстрували лише держакти на землю або право оренди, розповідає Біленко. Хоча фактично норма про внесення до реєстру власника - держави чи територіальної громади - діє з 2004 року. "Тобто фактично закон не виконується вже вісім років", - говорить експерт.
Читайте також: Нардеп від ПР пропонує зобов'язати орендарів розраховуватися за оренду землі виключно в грошовій формі