В Україні будується держава для бюрократів, відбувається посилення адміністративного тиску на бізнес. Про це заявила глава Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська.
«Перевищення повноважень чиновниками, представниками контролюючих органів приймає масовий характер. Тисячами відкриваються кримінальні справи проти підприємців. Державою переслідуються учасники «підприємницького Майдану». У результаті вже сьогодні ми спостерігаємо відтік приватних інвестицій з України, навіть відносно кризового 2009 року. Тільки за листопад кількість безробітних збільшилася на 47 тисяч - в основному за рахунок платників єдиного податку, які масово здають свої патенти», - вважає Н.Королевська.
Підводячи підсумки року, крім названої вище проблеми голова парламентського Комітету назвала і ряд інших проблем.
Так, за її словами, боротьба з бідністю перетворилася на боротьбу з бідними. «У країні діють соціальні стандарти первісного століття - українці продовжують жити за споживчим кошиком, який був затверджений ще в 2001 році. І переглядати застарілі стандарти влада не поспішає», - відзначила Н.Королевська.
Обіцяні реформи перетворилися на економічні експерименти над людьми. «На початку року країна отримала шанс провести реформи. До кінця року стало очевидно, що реформи перетворилися на експерименти над людьми і економікою», - зазначила глава комітету Верховної Ради. - Перший експеримент перенесли підприємці внаслідок спроб прийняти драконівський Податковий кодекс. Другий експеримент - це найжорстокіша пенсійна реформа, проект якої передано до Верховної Ради. Третій експеримент, якого чекає вся країна - це Житловий кодекс, після якого багато хто може залишитися без даху над головою».
Замість економічної незалежності - економічне рабство. За даними Н. Королевської, загальний прямий і гарантований борг за 2010 рік збільшився на 28,6%, і майже досяг 40% ВВП.
Також обіцяні податкові канікули перетворилися на корупційний податок. «2010 рік - це рік зростання корупції. Переділ влади, економічні експерименти і тотальне ігнорування законодавства з боку чиновників, привело до зростання «корупційних платежів» та тіньового сектору економіки. У році, що минає, хабарі давали близько 34% всіх громадян країни. Це більше, ніж у всіх інших країнах СНД», - вважає Н. Королевська.