З набранням чинності нового КПК, кількість осіб, до яких застосовано запобіжний захід - тримання під вартою, станом на 1 березня зменшилась на 12 тис. осіб. Про це під час колегії з питань стану прокурорського нагляду за додержанням законодавства про захист конституційних прав затриманих, ув'язнених та засуджених заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка, повідомляє прес-служба ГПУ.
"Сьогодні залишається проблема забезпечення належних умов тримання осіб у місцях застосування заходів примусового характеру органів внутрішніх справ та слідчих ізоляторах кримінально-виконавчої служби. Однак, варто зазначити, що зі вступом в дію нового КПК вже сьогодні ми констатуємо зменшення кількості осіб, до яких застосовано запобіжний захід - тримання під вартою", - сказав Пшонка.
За його словами, це обумовлено, в першу чергу тим, що на даний час на практиці активно обираються інші види запобіжних заходів, які передбачені кодексом.
"Так, особисте зобов'язання застосовано до майже 6 тисяч осіб, домашній арешт - до близько 600, застава - до більше 250, тощо", - уточнив Віктор Пшонка.
Як наслідок, практично ліквідовано переповнення слідчих ізоляторів.
"Станом на 1 березня цього року майже на 12 тисяч осіб зменшено кількість ув'язнених та вшестеро - кількість заарештованих за вчинення злочинів невеликої тяжкості", - додав генеральний прокурор.
Читайте також: Факти застосування насильства під час слідства поширені переважно серед працівників міліції, - Пшонка