В Україні відзначається річниця розстрілу на Євромайдані
У Києві на Майдані Незалежності і прилеглих вулицях рік тому, 18 лютого 2014 р., почалися сутички протестувальників учасників Евромайдана з підрозділами правоохоронних органів, які згодом призвели до великих людських жертв.
У вівторок, 18 лютого, 2014 р. проходило засідання Верховної Ради, на якому народні депутати повинні були прийняти рішення про відновлення Конституції 2004 р. і повернення до парламентсько-президентської форми правління.
У підтримку цих вимог лідери опозиції організували ходу активістів Евромайдана під назвою "Мирний наступ", в якому взяли участь близько 4 тис. осіб.
Біля будівлі парламенту, а також у Маріїнському парку мітингувальників зустріли кордони спецпідрозділів міліції і так звані "титушки", які спровокували бійку з активістами Євромайдану. В ході масових заворушень демонстранти, зокрема, захопили і спалили офіс Партії регіонів біля будівлі Ради.
Спецпідрозділи міліції "Беркут" і внутрішніх військ МВС відкрили вогонь по маніфестантах і, застосовуючи спецзасобів, відтіснили основну частину мітингувальників на Майдан.
Також міліція штурмувала "Український дім", де розташовувався один з штабів Евромайдана. Після цих зіткнень з'явилися перші повідомлення про смерті активістів.
Увечері того ж дня "Беркут" і внутрішні війська почали штурм барикад на Майдані. Так звана самооборона Майдану чинила опір спецпідрозділам МВС, зокрема застосовуючи "коктейлі Молотова" спалила БТР, які силовики використовували для штурму барикад.
Вночі на 19 лютого силовики також зробили спробу штурму Будинку профспілок, де розташовувався ще один штаб Евромайдана. В результаті будівля загорілася. Точна кількість загиблих там людей досі не відомо.
Протягом дня 18 лютого й наступної ночі в результаті сутичок активістів Евромайдана і силовиків загинуло 25 цивільних лих, понад 350 отримали поранення. За повідомленнями МВС, також отримали вогнепальні поранення і загинули 2 міліціонери.
Вдень 19 лютого СБУ оголосила режим антитерористичної операції, правоохоронцям видали зброю.
Кульмінацією кривавих подій на Майдані став розстріл снайперами активістів на вул. Інститутській, прилеглої до Майдану.
Вранці 20 лютого спецпідрозділу спробували штурмувати барикади евромайдановцев. Збройні групи "Беркута" у чорних уніформах з жовтими пов'язками на рукавах відкрили вогонь по активістах. Активісти ж з дерев'яними щитами та кийками спробували відтіснити "Беркут" у бік вул. Інститутській, де були зустрінуті щільним снайперським вогнем. За інформацією медиків, загинули більше 80 протестувальників.
Розслідування цих трагічних подій досі не завершено. Кримінальні провадження за потерпілим на Євромайдані об'єднані в одну справу. У той же час ГПУ заперечує наявність "третьої сили" під час розстрілів активістів Євромайдану.
А в Раді Європи також повідомили, що участь російських спецслужб у подіях на Євромайдану не доведена.