ua en ru

В Україні загальний обсяг доходів місцевих бюджетів на 2012 р. складе 194,7 млрд грн, - Мярковський

В Україні загальний обсяг доходів місцевих бюджетів на 2012 р. складе 194,7 млрд грн, що на 29,9 млрд грн або на 18,1% більше плану 2011 року. Про це повідомив перший заступник міністра фінансів України Анатолій Мярковський під час відеоконференції, яка відбулася 27 вересня 2011 року з керівниками головних фінансових управлінь та представниками громадськості Дніпропетровської, Одеської, Харківської та Львівської областей, повідомляє прес-служба уряду.

Мярковський зазначив, що завдяки проведеним у 2010 та 2011 роках на державному рівні заходам щодо розширення власних джерел надходжень до місцевих бюджетів, місцеві органи влади у наступному році додатково отримають 5,6 млрд грн на виконання власних повноважень, у тому числі на фінансування заходів та програм розвитку житлово-комунального господарства, благоустрою населених пунктів та місцевих програм щодо соціально-економічного розвитку територіальних громад.

Окрім того, обсяг видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, складе 116,1 млрд грн, що на 19,4 млрд грн (на 20,1%) більше плану 2011 року.

При цьому, вперше для місцевих бюджетів передбачено видатки та субвенції з державного бюджету: на придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги, медичного обладнання та медичного автотранспорту (1,3 млрд грн); на забезпечення переведення працівників культури на повні тарифні ставки (0,2 млрд грн.); на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності (2,4 млрд грн).

Варто зазначити, що загальний ресурс для інвестиційного розвитку територій збільшено на 7,6 млрд грн і складатиме у 2012 році близько 18,2 млрд грн,з яких: 2,0 млрд грн - кошти Державного фонду регіонального розвитку; 4,6 млрд грн - кошти на виконання м. Києвом функцій столиці; 6,4 млрд грн - субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток територій; 5,2 млрд грн - надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів, питома вага якого у спеціальному фонді місцевих бюджетів зростає до 42%.

Отже, регіональна політика 2012 року орієнтована на раціоналізацію відносин "центр-регіони", максимальне сприяння освоєнню і використанню власного економічного потенціалу регіонів, підвищення рівня фінансової незалежності органів місцевого самоврядування та зростання добробуту громадян, зазначив Мярковський.

"Пріоритетними напрямами регіональної політики уряду є створення належних умов для сталого соціально-економічного розвитку територій, вирішення стратегічних регіональних завдань та підвищення рівня їх конкурентоспроможності. Саме на досягнення таких результатів орієнтувалося Міністерство фінансів під час розробки проекту державного бюджету на 2012 рік", - наголосив Анатолій Мярковський.