В Україні даремно втрачається 30-40% вироблених енергоресурсів, а на обслуговування одного квадратного метра житла витрачається енергоресурсів у 3-7 разів більше, ніж у Європі. Таку думку висловив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
«Систему централізованого теплопостачання країни складають 575 комунальних організацій та 26 тис. котелень. За оцінкою експертів в країні даремно втрачається 30 - 40% вироблених енергоресурсів, а на обслуговування одного квадратного метра житла витрачається енергоресурсів у 3 - 7 разів більше, ніж у Європі. Якщо поглянути на ситуацію в цілому, загалом, обсяг основних фондів галузі ЖКГ становить близько чверті всіх основних фондів економіки країни. Чверть економіки не може розвиватися у вакуумі, ізольовано від решти, особливо, в умовах хронічного недофінансування та відсутності структурної модернізації», - наголосив очільник Мінрегіону.
За його словами, більше половини аварій трапляється з причини раптового відключення підприємств теплопостачання від електроенергії з різних причин. «У зношеній системі одночасно зупиняється величезна кількість води, в результаті чого трапляється гідравлічний удар, здатний розірвати навіть нові труби. Що вже казати про переважну більшість наших мереж. Загалом з початку цього опалювального періоду по всій країні сталося біля 400 таких відключень. На жаль, проблем нам додають наші хронічні хвороби: не тільки стан тепломереж, але й перебої з електропостачанням», - сказав Близнюк.
Він також повідомив, що сьогодні перевищили свій нормативний строк експлуатації третина - 32% теплових мереж та більше 29% теплопунктів. «Тільки 8% тепломереж мають вік до 5 років, а 43% старші 25 років. Експлуатуються понад 26 тисяч котелень, приблизно чверть котлів працюють більше 20 років, а 38% - малоефективні, коефіцієнт корисної дії яких не перевищує 70-75%», - зазначив міністр.