ua en ru

В Україні на програму "Пошук і впорядкування поховань жертв війни" в 2012 р. передбачено 2 млн грн

В Україні на програму "Пошук і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій" в 2012 р. передбачено 2 млн грн. Половина цих коштів спрямовується на пошук, перепоховання, благоустрій та утримання місць поховання жертв війни та політичних репресій. Решта - на виконання міжнародних зобов'язань України і ведення державного обліку поховань. Члени міжвідомчої комісії з питань увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій схвалили сьогодні запропонований розподіл асигнувань витрат, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"Необхідно ухвалити базовий закон у галузі увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій, розробити підзаконні акти. У першу чергу - створити комплексну програму пошуку та впорядкування поховань жертв. Затвердити тимчасовий порядок здійснення пошуку, ексгумації та перепоховання осіб, які загинули внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій", - наголосив заступник голови Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов.

За його словами, слід терміново налагодити роботу регіональних комісій. Наразі вони ефективно працюють лише у п'яти областях - Донецькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Харківській. В усіх інших вони найчастіше діють лише "на папері".

Відповідно до указу Президента про відзначення 70-ї роковини Корюківської трагедії планується пошук, ексгумація та перепоховання її жертв, більшість могил яких досі є невідомими. Проектом плану заходів щодо виконання у 2012 році бюджетної програми "Пошук і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій" на ці заходи передбачено 250 тис. грн. Проте поки що ні документів на земельну ділянку для спорудження меморіалу, ні самого його проекту немає, зазначає Мінрегіон. Для вирішення цього питання комісія організовує в Корюківці виїзну нараду за участі органів місцевого самоврядування.

"Сьогодні ми зламали практику останніх років проводити засідання Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій як Олімпіаду - раз на чотири роки. Дуже тішить те, що члени комісії та керівництво Мінрегіону налаштовані конструктивно і цілком відкриті до співпраці. Є надія, що результати нашої спільної роботи будуть досить вагомими та піднімуть справу увічнення пам'яті жертв воєн і репресій в нашій країні на належний рівень", - повідомив відповідальний секретар комісії, голова правління ВГО "Союз "Народна пам'ять" Ярослав Жилкін.

Ще одне завдання, яке зобов'язалася виконати комісія, - створити електронний реєстр жертв воєн та політичних репресій, а також реєстр їхніх поховань, як на території України, так і за її межами. З цією метою заплановано провести в липні цього року науково-практичну конференцію, залучивши до її роботи відповідних фахівців, зокрема - співробітників Державної архівної служби України.

Серед інших завдань, які постають перед комісією, - виконання міжнародних зобов'язань України у галузі пошуково-меморіальної роботи.