В Україні експортні ціни на соняшникову олію продовжують знижуватися, - Держзовнішінформ
В Україні експортні ціни на соняшникову олію продовжують знижуватися. Про це заявив начальник відділу АПК державного підприємства "Держзовнішінформ" Олександр Одосій.
"Ослаблення західноєвропейського ринку соняшникової олії відобразилося на експортному секторі України", - пояснив він.
Висока пропозиція олії, підвищення міжнародного прогнозу виробництва насіння соняшнику, ослаблення ринку соєвого і тропічних олій - у сукупності ці фактори чинять сильний тиск на світовий ринок соняшникової олії.
Передумовою для зниження цін на соняшникову олію в Україні послужив єгипетський тендер, проведений 18 грудня 2013 р., в рамках якого було закуплено 43 тис. т соняшникової олії за ціною 894,99 дол./т (C&F). Нагадаємо, що ще тиждень тому, на попередньому єгипетському тендері від 11 грудня, вартість соняшникової олії перебувала на рівні 914,44 дол./т (C&F).
Ослаблення західноєвропейського ринку соняшникової олії негативно відобразилося на експортному секторі України. Діапазон експортних цін на цей товар, станом на 18 грудня, на умовах FOB порти Чорного моря становив від 865 дол./т (попит) до 880 дол./т (пропозицію) на постачання в січні-лютому 2014 р.
За даними Мінекономрозвитку, в період з 1 вересня по 1 грудня 2013 р. експорт соняшникової олії склав 892 тис. т. Виробництво даного товару за вищевказаний період досягло 1,083 млн т.
Внутрішні ціни попиту на нерафіновану соняшникову олію на поточний момент знаходяться в діапазоні 7400-7600 грн/т, у той час як виробники декларували відпускні ціни на рівні 7600-7700 грн/т, EXW франко-склад продавця.
"У найближчому майбутньому слід очікувати подальше зниження цін на цьому ринку через наближення різдвяних і новорічних свят, коли активність трейдерів традиційно знижується. Крім того, вплив буде надавати тенденція до зниження світових цін і на інших товарних ринках (кукурудзи, пшениці, соєвих бобів і т.д.) з-за профіцитного пропозиції", - розповів Одосій.