В Україні понад 70% керівників і власників агрокомпаній з занепокоєнням оцінюють перспективи своєї роботи в 2013 р. Про це заявив президент УКАБ Алекс Ліссітса, коментуючи результати опитування, проведеного асоціацією "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).
Серед факторів, які можуть спричинити погіршення умов роботи, представники агросектору відзначили наступні:
- відсутність чіткого розуміння перспектив впровадження ринку земель (а також можливих параметрів цього ринку) і умов роботи на ринку оренди землі;
- відсутність доступного фінансування як за наявності фінансових ресурсів, так і в частині вартості кредитних ресурсів;
- незрозуміла ситуація з перспективами оподаткування АПК в 2013 р. у зв'язку з наявними пропозиціями щодо зміни податкових стимулів для аграріїв за рахунок фіксованого сільськогосподарського податку і податку на додану вартість.
- постійне зростання цін на основні фактори виробництва в АПК одночасно з контролем цін реалізації багатьох видів виробленої аграріями та переробними підприємствами продукції;
- можливий брак в 2013 р. високоякісного насіннєвого матеріалу;
- відсутність кваліфікованих кадрів у селах;
- проблеми з наявністю вагонів у період масових відвантажень зерна, шроту та іншої продукції АПК.
Читайте також: Дефіцит вагонів може зупинити розвиток виробництва зерна в Україні, - УКАБ
Серед позитивних факторів представники агробізнесу відзначили:
- порівняно високі ціни продукції, зокрема, на зернові та олійні культури;
- порівняно хороший стан озимих культур під урожай 2013 р.;
- прийняття Верховною Радою України закону про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення (згідно з результатами дослідження, більше 70% фермерів і приблизно така ж частка сільгосппідприємств стабільно налаштовані проти введення ринку сільськогосподарських земель, як мінімум до того часу, коли буде відпрацьована дієва система кадастру і реєстрації прав на землю).