Державна митна служба України стала активніше застосовувати метод визначення митної вартості при оформленні товарів, орієнтуючись на ціну в інвойсі. Про це свідчать дані Держмитслужби, які є в розпорядженні видання "Комерсант-Україна".
За вищевказаним методуом за 5 місяців поточного року були розмитнені 91,3% товарів - зростання до аналогічного періоду 2010 року склало 9,98 процентного пункту. Митний кодекс передбачає ще п'ять методів визначення митної вартості.
З наданих Держмитслужбою даних випливає, що митники стали рідше використовувати три методи, найбільше зниження - на 7,27 п.п. - показав резервний метод. Він застосовується в останню чергу і враховує максимально широкий перелік даних. Завдяки резервному методу в січні-травні були оформлені 5,06% товарів. Менш активно митниця використовує 2-й і 3-й методи (за ціною договору ідентичних та аналогічних товарів) - за звітний період 2,38% і 1,14% відповідно. У 2010 році ці показники були більшими на 1,34 п.п. і 1,47 п.п. Два інших методу (вирахування/додавання) майже не використовуються. За словами джерела видання в Держмитслужбі, зростання частки товарів, оформлених за ціною контракту, викликане упорядкуванням прикладів вартості в митній базі даних. Тепер цей показник - 91% - відповідає європейським показникам. Це дозволило знизити розбіжності митної вартості однакових видів товарів. Як приклад митники призводять істотне збільшення застосування першого методу при імпорті гербіцидів (з 51% до 91%) і лляних тканин (з 67% до 94%). Середня митна вартість цих товарів за 5 місяців 2011 року зросла на 22,7% - з 0,65 дол./т до 0,79 дол./т. Без урахування газу митна вартість збільшилася на 57,3% - c 0,76 дол./кг до 1,19 дол./кг.