В Україні 19% працедавців і 24% випускників вважають, що в країні немає жодного конкурентоспроможного на міжнародному рівні ВНЗ. Про це свідчить соцопитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, повідомив виданню "Дзеркало тижня. Україна" координатор проектів КМІС Андрій Кашин.
За його словами, в рамках дослідження у учасників опитування цікавилися, які українські університети потенційно можуть увійти до міжнародних табелів про ранги, конкурувати з провідними світовими університетами. В результаті, 29% працедавцям і 26% випускникам було важко відповісти на це питання, а ще 19% працедавців і 24% випускників переконані, що конкурентоспроможних (на міжнародному рівні) ВНЗ в Україні немає. "Тобто близько половини опитаних не змогли назвати жодного гідного ВНЗ", - відзначив Андрій Кашин.
В той же час, 19% працедавців і 21% випускників назвали Київський національний університет імені Т. Шевченка, 14% працедавців і 16% випускників - Національний університет "Києво-Могилянська академія", 14% працедавців і 9% випускників вважають таким Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут".
Учасникам дослідження також ставили питання: "Як ви вважаєте, який підхід до створення університетів, конкурентоздатних на світовому рівні, буде найбільш ефективним в українських умовах?". "На думку 55% працедавців і 44% випускників, потрібно визначити 20-30 найкращих університетів і надавати їм фінансову допомогу і підтримку для ефективної модернізації. Прихильниками об'єднання існуючих університетів стали 23% працедавців і 29% випускників. Створення університету світового класу "з нуля" вважають найбільш ефективним кроком 11% працедавців і 16% випускників", - відзначив експерт.
Читайте також: Табачник перед указом про його звільнення з посади голови Міносвіти пішов на лікарняний