У зв'язку з банкрутством MF Global влада США ініціює перевірку всіх компаній, що торгують ф'ючерсами
Влада США ініціювала аудит всіх компаній, що торгують ф'ючерсами, щоб переконатися, що кошти їх клієнтів надійно захищені, після банкрутства брокерської компанії MF Global.
Як повідомила The New York Times, комісія з торгівлі сировинними ф'ючерсами займеться перевіркою великих компаній галузі, а біржовий оператор CME Group, керуючий нью-йоркською товарною біржею, візьме на себе перевірку невеликих фірм. Обидві організації мають намір переконатися, що торговці ф'ючерсами дотримуються одне з головних правил Уолл-стріт - поділяють власні і клієнтські кошти. Ф'ючерси користуються в США в останні роки великою популярністю, тому ними торгують більше 100 компаній - від гігантів банківського сектора Goldman Sachs і JP Morgan до дрібних банків і брокерів.
Минулого тижня комісія з торгівлі сировинними ф'ючерсами офіційно оголосила про початок повномасштабного розслідування відносно MF Global. Раніше співробітникам брокера, а також його аудитору - PricewaterhouseCoopers вже були видані повістки в суд. Примітно, що голова комісії Гері Генслер усунув сам себе від розслідування, оскільки в 90-і роки працював в Goldman Sachs разом з колишнім главою MF Global Джоном Корзайном.
MF Global була змушена оголосити про банкрутство через збитки, викликані спекуляціями європейськими позиками, в кінці жовтня. Проте неприємності для неї не закінчилися: слідство досі з'ясовує, куди поділися понад 600 млн дол., що належать клієнтам брокера. Поки неясно, яким чином могла зникнути така значна сума. Можливо, недостача викликана недбалістю у веденні документації і відсутністю розділення операцій з клієнтськими засобами і власними грошима.
Навіть нікуди не зниклі клієнтські кошти MF Global на 5,45 млрд дол. поки що заморожені. Як повідомляє Bloomberg, клієнти компанії дуже незадоволені тим, що не можуть отримати свої гроші і вже втратили віру в роздрібних брокерів і в систему регулювання.