ua en ru

У країнах БРІК прописано 5 найбільших банків в світі з капіталізації, - BCG

Згідно дослідженню Boston Consulting Group (BCG), з десяти найбільших банків і світі п'ять розташовані в країнах БРІК. З них чотири китайських і один бразильський - Itau Unibanco, який до кризи не входив в топ-десятку, пише РБК daily.

На думку авторів доповіді, це свідчить про зміцнення бразильського банківського сектору. Як і до кризи, лідером по рівню капіталізації став китайський Industrial аnd Commercial Bank оf China (ICBC) - близько 230 млрд дол. Втім, цьому показнику далеко до докризового: у 2007 р. капіталізація банку була більш ніж на 100 млрд дол. вище. Окрім нього до п'ятірки лідерів увійшли China Construction Bank, HSBC, JP Morgan Chase, Wells Fargo.

Як йдеться в дослідженні BCG, прибуток після вирахування податків банківської індустрії збільшився в 2010 р. майже на 132%, до 386 млрд дол. Вперше після кризи прибуток продемонстрували всі десять провідних банківських ринків (Швейцарія, Канада, Австралія, Іспанія, США, Франція, Німеччина, Японія, Великобританія, Італія). Капіталізація галузі виросла в 2010 р. на 10% і досягла 7,1 трлн дол. При цьому найбільш активне зростання капіталізації припало на друге півріччя 2010 р.

Як показує дослідження, все більше банків роблять ставку на ринки, що розвиваються. З 30 найкрупніших банків 11 базуються в країнах, що розвиваються, або сфокусували свій бізнес на цих ринках. «У банків з країн, що розвиваються, часто є сильні місцеві франшизи, а також стійкі і міцні відносини з клієнтами (особливо в роздрібі). У багатьох випадках до і під час кризи ризики їх бізнесу були нижчі, ніж у банків в інших країнах. Це допомогло багатьом з них уникнути помилок і втрат, понесених банками з розвинених ринків, і у них було більше капіталу для відновлення зростання», - розповів директор московського офісу BCG Нік Гардінер. На його думку, найближчими роками банки в розвинутих країнах ростимуть, найімовірніше, значно швидше, ніж їх конкуренти з розвинених країн. Як вважає Н.Гардінер, надалі роль банків з країн, що розвиваються, буде дуже важлива: від них залежатиме значна частина світового економічного зростання. В цілому ж, на думку аналітиків BCG, надалі банківська галузь ростиме високими темпами, які, проте, відставатимуть від темпів 2003-2007 рр.