Переговори щодо іранської ядерної програми, які проводилися в турецькому місті Стамбулі, закінчилися безрезультатно. За словами представників Ірану, переговори поновляться, проте ніякої конкретної дати та місця їх проведення вони не називають.
За словами Верховного представника Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Кетрін Маргарет Ештон, найближчим часом ніяких нових переговорів не планується, проте їх у будь-який момент можна відновити у разі відповідного бажання. Про це повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.
К.Ештон також є головою так званої "переговорної шістки" з іранської ядерної програми, до якої ходять Росія, США, Китай, Великобританія, Франція і Німеччина.
К.Ештон поклала відповідальність за невдалі переговори на іранську сторону. За її словами, представники Тегерана висували "нереалістичні" вимоги - скасування санкцій ООН щодо Ісламської республіки і угоди, відповідно до якого Іран зміг би продовжувати свої дослідження в галузі ядерної енергетики.
Пропозиції "шестірки" про контроль ядерних розробок Ісламської республіки МАГАТЕ, а також про обмін низькозбагаченого іранського урану на збагачене ядерне паливо (і, як наслідок, припинення збагачення Тегераном свого урану до рівня 20%) були також відхилені іранською стороною.
Тегеран кілька разів підкреслив, що його ядерна програма буде продовжена, і що це "навіть не обговорюється". Представники Ірану також в ході переговорів торкалися питань безпеки в світі в цілому - такі, як можливе володіння Ізраїлем ядерною зброєю, проблеми загального роззброєння. Крім того, Іран висловлював занепокоєння з приводу наявності американських військових баз на території Іраку і в інших регіонах планети.
Напередодні у Стамбулі (Туреччина) стартував другий раунд переговорів між "шісткою" міжнародних посередників (Росія, США, Китай, Великобританія, Франція, Німеччина) і делегацією з Ірану по питанням ядерної програми Тегерана. Іранську делегацію очолював керівник ядерної програми країни Саїд Джалілі. Західні дипломати, які прибули до Стамбулу, спочатку скептично поставилися до даних переговорів.
Нагадаємо, влітку 2010 р. на Іран були накладені санкції ООН через його ядерної програми. Пізніше США і стани Євросоюзу ввели проти Тегерана додаткові заходи, більш жорсткі. Ряд стан світового співтовариства, перш за все Америка та Ізраїль, підозрюють Іран в планах щодо створення ядерної зброї.