ua en ru

У США власники мільйона доларів відносять себе переважно до середнього класу

Володіти мільйоном доларів в США вже недостатньо, щоб відчувати себе багатим. Згідно з опитуванням UBS, 72% власників мільйона доларів (без урахування вартості житла) вважають себе представниками середнього класу. Упевненіше себе відчувають ті, хто накопичив понад 5 млн дол., хоча 40% власників навіть таких сум сумніваються у своєму матеріальному благополуччі.Опитування UBS, що проводилося серед інвесторів, показав, що відчуття багатства наступає у більшості, а саме 60% американців, після того, як вони переступлять фінансовий рубіж в 5 млн дол. На думку респондентів, саме ця сума дає можливість не обмежувати себе в бажаннях.

Володіти мільйоном доларів в США вже недостатньо, щоб відчувати себе багатим. Згідно з опитуванням UBS, 72% власників мільйона доларів (без урахування вартості житла) вважають себе представниками середнього класу. Упевненіше себе відчувають ті, хто накопичив понад 5 млн дол., хоча 40% власників навіть таких сум сумніваються у своєму матеріальному благополуччі.
Опитування UBS, що проводилося серед інвесторів, показав, що відчуття багатства наступає у більшості, а саме 60% американців, після того, як вони переступлять фінансовий рубіж в 5 млн дол. На думку респондентів, саме ця сума дає можливість не обмежувати себе в бажаннях.

"Допустимо, ви вийшли на пенсію і у вас є 1 млн дол. Якщо ви достатньо відповідальні, то відразу відкладете близько 220 тис. дол. на медичні витрати. Таким чином, на життя у вас залишається 780 тис. дол. Якщо слідувати класичному правилу "витрачай 4% від наявної суми", то ваш дохід в рік складе 31,2 тис. дол. (по такій схемі ви забезпечите своє існування на 25 років). Якісь гроші вам належать за пенсійною програмою Social Security. Разом у вас набігає близько 56 тис. дол. до виплати податків. Це комфортна сума? Цілком. Чи будете ви відчувати себе у фінансовій безпеці? Можливо. Проте життя без обмежень вам точно не світить, - підрахував блог Marketwatch. - Зовсім інша справа, якщо ваш портфель активів коштує більше 5 млн дол. Тоді річний дохід 4% плюс соціальні виплати гарантує вам 200 тис. дол. в рік. Це недостатньо, щоб відчути себе персидським шейхом, але все-таки вистачить на відпочинок і можливу покупку житла".

Читайте також: Економіці розвинених країн загрожує зростаюча нерівність громадян по рівню доходів

Правда, для душевного спокою просто володіти 5 млн дол. також недостатньо. Необхідно, щоб як мінімум 20% цієї суми знаходилася в готівці. Інвесторів при цьому не турбує, що гроші знецінюються в результаті інфляції. Навпаки, після кризи 2008 року готівка розцінюється як досить надійний інструмент на фоні волатильності фондового ринку, ринку нерухомості і сировини. Крім того, для мільйонерів важливо, що в екстреній ситуації вони зможуть скористатися значною сумою і при цьому не продавати активи, які через терміновість втрачають у ціні.

Проте подушка готівки в 20% зовсім не говорить про те, що мільйонери витрачають її собі на втіху. Адже четверо з п'яти інвесторів вимушені допомагати матеріально своїм батькам, дітям і внукам. Більше половини з них дає їм на кишенькові витрати, 42% оплачують навчання, 20% допомагають з кредитом, а 18% купують їм житло або просто роблять для них крупні покупки.