ua en ru

У США почали 24-годинний страйк працівники ресторанів "фаст-фуду"

Працівники ресторанів швидкого харчування США почали 24-годинний страйк проти низьких зарплат, передає ВВС.

Організатори розраховують, що як мінімум 100 міст по всій Америці візьмуть участь у страйку, яка продовжать серію подібних заходів.

Профспілки вимагають підвищення зарплати для працівників "фаст-фуду" до 15 дол./годину на федеральному рівні проти нинішньої оплати в розмірі 7,25 дол./годину, встановленої в 2009 р.

Протестувальники в основному пікетують підприємства швидкого харчування, такі як мережа закусочних wendy's, mcdonald's і Burger King. Одна з учасників демонстрації в нью-йоркському Брукліні, Кахеле Крумп (їй 23 роки) повідомила, що працює в Burger King по 16-20 годин на тиждень, і вона хотіла б працювати більше, але менеджмент компанії відмовляється піти їй назустріч. У неї семирічна дитина, і зарплати не вистачає для того, щоб забезпечити потреби дочки. Вона зауважує про Burger King: "Це компанія-мільярдер. Нехай трохи з нами поділиться".

Американська індустрія "фаст-фуду" стала об'єктом пильних перевірок у зв'язку з тим, що кількість людей, зайнятих у цій сфері на роботі з неповним робочим днем, сильно зросла після рецесії.

Зараз поки не ясно, як багато ресторанів швидкого харчування будуть закриті із-за протестів своїх співробітників. Минула подібна страйк у серпні продемонструвала різнорідний результат: деякі ресторани не змогли працювати, в той час як інші навіть не відчули ефекту страйку.

Національна ресторанна асоціація - група, що надає інтереси галузі, назвала страйк "кампанією, створеної зусиллями національних трудових спілок", а не працівниками ресторанів. Вони також звинуватили протестувальників до погіршення і без того складної економічної ситуації, в якій знаходяться компанії, що управляють "фаст-фуд" бізнесом.

Тим не менш, в деяких регіонах країни руху вдалося домогтися своїх цілей, наприклад, уряд маленького міста поруч з аеропортом Сіетл-Такома, штат Вашингтон, на цьому тижні прийняв рішення підвищити мінімальну заробітну плату до 15 дол./годину, в результаті чого 6,3 тис. працівників підприємств, які обслуговують аеропорт, який є найбільшим комерційним аеропортом штату і найближчим до Сиэтлу, будуть отримувати найвищу мінімальну зарплату в країні. Саба Белачев, одна з цих працівників, повідомила ВВС: "Це справді змінить моє життя. Мені більше не доведеться працювати на двох роботах. Я зможу підтримувати мою сім'ю, повернутися в школу. Я дуже щаслива".

Ініціативу щодо збільшення мінімальної заробітної плати на федеральному рівні підтримав і Президент США Барак Обама, який у своїй промові з економічної політики 4 грудня особливо відзначив працівників "фаст-фуду", які "працюють до знемоги і раніше, живуть практично за межею бідності". Тим не менш, незважаючи на те, що Обама говорив про підвищення мінімальної оплати праці лише до 10,10 дол./годину, аналітики сумніваються, що це рішення буде схвалено очолюваної республіканцями палатою представників США, навіть якщо його пропустить сенат.