На території Національного заповідника "Софія Київська" відкрито фундаменти давньоруської будівлі XIX століття.
На території Національного заповідника "Софія Київська" відкрито фундаменти давньоруської будівлі XI століття. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства культури України.
"Групою археологів на чолі з к.і.н. Т.А. Бобровським були відкриті для вивчення сучасними методами і вперше розпочато ґрунтовне дослідження фундаментів південно-східної прибудови до храму св. Ірини", - йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, сукупність археологічних знахідок дозволяє віднести спорудження прибудови до середини - другої половини ХІ ст.
"Після монгольської навали 1240 р. храм прийшов в запустіння та згодом був зруйнований. У XVI-XVII ст. його територію займало цвинтарі Софійського монастиря, а в XVIII-XIX ст. перебував Митрополичий сад і різні господарські будівлі", - повідомили в Мінкульті.
Вчені вважають, що прибудова до храму являла собою двох - або трикамерне споруда, яка, можливо, служило для здійснення поминальних богослужінь.
Відкриття цих фундаментів, за твердженнями вчених Національного заповідника "Софія Київська", має важливе наукове значення, адже надає нову інформацію щодо давньоруської архітектури і техніки виконання тодішніх будівельних робіт.
У перспективі планується музеєфікація цього пам'ятника.
Довідково:
У 1909 р. археологом Дмитром Милеевым на цьому місці були розкопані залишки храму, який більшість дослідників ототожнює з Ірининській церквою, заснованої Ярославом Мудрим.