У разі запуску Південного потоку і повного запуску Північного потоку українська ГТС буде прокачувати тільки 40 млрд куб. м в рік. Про це на брифінгу в Верховній Раді України (ВР) заявив голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.
"Якщо ми будемо продовжувати цю політику, то через якийсь проміжок часу нашою ГТС будуть займатися не газовики, а брухтярі. Є конкретні цифри. До сьогоднішнього дня ГТС може прокачувати 120 млрд куб. м газу в рік, і це робиться, але за умови введення Північного, а потім і Південного потоку, в кращому випадку, те, що буде проходити через нашу систему - 40 млрд куб. м на рік", - сказав Єфремов.
За словами Єфремова, такі обсяги насилу дозволять утримати ГТС на рівні рентабельності, тому Україна продовжує активні переговори про створення газтранспортного консорціуму. "Вже немає часу відкладати це питання. Фахівцями розробляється питання створення тристороннього консорціуму Європа - Україна - Росія. І це важливо, щоб зберегти систему в робочому стані", - додав він.
Також Єфремов висловив надію, що до кінця року Україна підпише нову газову угоду з Росією, і "вона точно не буде передбачає підвищення ціни газу".
"Північний потік" - принципово новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район м. Виборга в Ленінградській області) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Довжина газопроводу складе близько 1,2 тис. км. Перша черга потоку була запущена 8 листопада 2011 р., друга черга, в рамках якої вже прокладено близько 600 км труб, буде введена в дію в кінці 2012 р.
Проект будівництва газопроводу "Південний потік" через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи реалізується ВАТ "Газпром" спільно з італійським концерном ENI і французьким Electricite de France (EdF). Для реалізації сухопутної частини проекту Росія підписала міжурядові угоди з Австрією, Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Румунією, Словенією і Хорватією. Вартість "Південного потоку" орієнтовно складе 15,5 млрд євро.