ua en ru

У мережу викладені стародавні єврейські манускрипти

Оксфордський університет і Бібліотека Ватикану оцифрували і виклали в Інтернет першу частину з півтора мільйона сторінок древніх манускриптів , які планується оцифрувати протягом трьох років , повідомляє агентство Associated Press. Тепер унікальні документи доступні інтернет -користувачам усього світу.

Спільний проект з оцифрування манускриптів , розпочатий у 2012 році , фінансується організацією Polonsky Foundation , яка спонсорує програми зі свободи інформації. Проект такого масштабу обійшовся Polonsky Foundation в 3,3 мільйона доларів.

Колекція складається з трьох частин: манускрипти Стародавньої Греції , Ізраїлю та друковані книги 15 -го століття. Ці групи були обрані виходячи з їх значимості і кількості документів у бібліотеці.

Оцифровка і публікація в мережі Інтернет збереже безцінні манускрипти навчань : фізичне знищення носія їм тепер нестрашно.

Серед перших документів , викладених в мережу , - перші біблії Гутенберга ( традиційно вважаються точкою відліку історії книгодрукування в Європі) , вавилонський талмуд 13-го століття , П'ятикнижжя 11 - 12 -го століть і барвиста німецька біблія 15 -го століття.

Ватиканська бібліотека володіє самим великим зібранням рукописів середньовіччя та епохи Відродження. Ця бібліотека, заснована в XV столітті татом Миколою V , містить 180 тисяч манускриптів , 1,6 мільйонів книг.

Бодлеанській бібліотека Оксфордського університету - найбільша в Англії - зберігає понад 11 млн друкованих робіт . Вона оскаржує у Ватиканській право називатися найстарішої в Європі.