У Росії найбільших експортерів зобов'язали продавати валюту, - ЗМІ
Найбільші державні компанії-експортери Росії в найближчі два місяці повинні за вказівкою уряду продати більшу частину накопиченої валюти, забезпечивши надходження на ринок близько 1 млрд дол. в день, передає "Комерсант" з посиланням на свої джерела.
Обмежень для приватників немає, але за ними стежитиме робоча група з контролю за ситуацією на валютному ринку", в яку може увійти представник ФСБ.
18 грудня уряд зобов'язав п'ять найбільших держкомпаній-експортерів ("Газпром", "Роснефть" АЛРОСА, "Зарубежнефть" і виробник діамантів - смоленське ПО "Кристал") з урахуванням їх дочірніх структур до 1 березня 2015 року привести розмір "чистих валютних активів" до рівня не вище, ніж станом на 1 жовтня цього року, і далі не перевищувати цей показник. Виконати вказівку необхідно за графіком, який компанії повинні узгодити з ЦП.
Незважаючи на обіцянку Президента Росії Володимира Путіна не примушувати держкомпанії до продажу виручки з допомогою директив, мова практично йде саме про них. Згідно з директивою, підписаною прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим 17 грудня і отриманого компаніями в кінці минулого тижня, поради директорів держкомпаній повинні в триденний строк дати відповідні доручення топ-менеджменту.
Представники всіх п'яти компаній відмовилися офіційно обговорювати ініціативу уряду. Джерела повідомляють, що, можливо, мова йде про необхідність продати майже всю валюту, накопичену після 1 жовтня. За оцінками учасників валютного ринку, це приблизно 40-50 млрд дол., в першу чергу від "Газпрому" і "Роснефти". Якщо держкомпанії будуть продавати валюту рівномірно, то додаткові надходження на ринок складуть близько 1 млрд дол. в день протягом січня-лютого.
Нагадаємо, вчора, 22 грудня, курс євро в Росії опустився нижче 68 руб., долар - нижче позначки 56 руб.