За даними Держстату, промислове виробництво в Україні в березні 2014 року знизилася на 6,8% до березня 2013 року. На зазначені дані звертає увагу лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
"Ще в лютому цей показник становив 3,7%, а в січні - 5%. Відповідно, прискорився і загальний спад за I квартал: до 5% у порівнянні з 4,2% за підсумками двох місяців, - зазначає політик. - За підсумками січня-березня 2014 виробництво у добувній промисловості скоротилося на 1,3%, у металургії - на 10,7%, хімічної промисловості - на 5,3%, в машинобудуванні - на 17,9%".
Таким чином, за його словами, в занепаді знаходяться саме ті виробництва, які забезпечують приплив валюти в країну. Підтримку економіці, як і раніше робить сільське господарство, виробництво на якому в першому кварталі зросла на 6%.
"А ось роздрібний товарообіг, який раніше був головним локомотивом економічної активності, почав здавати. За оцінками компанії Dragon Capital, в березні його зростання сповільнилося до 0,5%, так як політична нестабільність погано вплинула на споживчий попит", - підкреслив Медведчук.
"Економічна активність продовжить погіршуватися в найближчі місяці на тлі тривалої політичної нестабільності, розриву економічних зв'язків з Кримом і бюджетної економії. За умови стабілізації політичної ситуації перші ознаки пожвавлення економіки, можна буде спостерігати в другій половині року завдяки девальвації гривні, яка підтримає конкурентоспроможність експортно-орієнтованих секторів. Але помітне поліпшення економічних показників можна буде очікувати лише в наступному році", - прогнозує головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.
За словами лідера руху, компанія прогнозує, що ВВП за підсумками 2014 року скоротиться на 3% (або на 8%, якщо Крим виключать з статистики - а його, безперечно, треба виключати з статистики).
"Нагадаю, в четвертому кварталі 2013 року економіка України зросла на 3,3% після п'яти кварталів рецесії. Насправді - ці прогнози не більш ніж дитячі ігри. В результаті розриву відносин з Росією постраждають кілька мільйонів людей, і важко уявити, куди вони подінуться", - резюмував він.