У Донецькій області 14 листопада в результаті артилерійського обстрілу найбільшого вуглевидобувного підприємства ДТЕК Шахти "Комсомолець Донбасу" (м. Кіровське, Донецька область) загинув співробітник підприємства - гірський майстер Андрій Філобоков, 1976 року народження. Про це повідомили у прес-службі ДТЕК.
"Ще двоє співробітників перебувають у лікарні. На насосній станції, яка відкачувала метан, виникла пожежа", - йдеться в повідомленні.
Об 11:10 через потрапляння снарядів по території промислового майданчика шахти "Комсомолець Донбасу" в будівлі вакуумної насосної станції, яка відкачує метан, почалася пожежа. Через артобстріл і пожежу отримали поранення троє співробітників підприємства, які відкачували метан і воду з гірських виробок, щоб не допустити затоплення самої шахти, а також уникнути масштабної екологічної катастрофи - затоплення ґрунтовими водами обширних площ прилеглої території.
"На шахту негайно були викликані підрозділи ДержНС, швидка допомога, реанімаційна протишокова група Державної воєнізованої гірничорятувальної служби. Всі постраждалі співробітники відразу ж були доставлені до лікарні. На жаль, від отриманих травм уже в лікарні помер гірничий майстер ділянки профілактичних робіт з техніки безпеки Андрій Філобоков. Начальник ділянки та гірський майстер цієї ж ділянки живі і продовжують перебувати в лікарні", - йдеться в повідомленні.
Станом на 16:00 артобстріл території підприємства не вівся.
Нагадаємо, що ДПЕК Шахта "Комсомолець Донбасу" припинила видобуток вугілля 28 липня. Промисловий майданчик регулярно зазнає артобстрілів. Через потрапляння снарядів підприємство багаторазово відключалося від енергопостачання. Шахта "Комсомолець Донбасу" - вибухонебезпечна через наявність метану. Вентиляція гірських виробок і відкачка води є головним завданням не тільки для порятунку підприємства та поновлення видобутку дефіцитного вугілля марки "Т" для ТЕС України, а й для забезпечення безпечної екологічної ситуації у регіоні.
9 жовтня після проведення півторамісячних відновлювальних робіт шахта видобула перші 300 т вугілля і готова була запустити в роботу дві лави. Але буквально наступного дня почалися щоденні артиллеристские і мінометні обстріли підприємства з обох сторін, які не припиняються і зараз. На підприємстві в мирний час працювало 4,5 тис. осіб, але в даний час на роботу виходить тільки чергова зміна у складі приблизно 100 людей для забезпечення підтримки життєдіяльності шахти. Щорічний обсяг видобутого на шахті енергетичного вугілля марки "Т" в мирний час перевищував 4 млн тонн, що становило близько 8% від усього вуглевидобутку в Україні.
Нагадаємо, 28 вересня на поверхні шахти "Комсомолець Донбасу" під час відновлювальних робіт загинув один шахтар і важко поранений інший.