Середня кількість часу, необхідна для складання податкової звітності, в Україні становить 305 годин на рік. Такий показник надавала PwC Україна, як контриб'ютор, авторам рейтингу Doing Business-2013 - Світовому банку (СБ) і Міжнародній фінансовій корпорації (МФК). Проте, в дослідженні вказано, що цей часовий параметр в Україні складає 491 годину, розповів партнер PwC Україна Олег Тимків під час публічної дискусії «Україна та рейтинги її інвестиційної привабливості: про що свідчать результати експертних та підприємницьких опитувань?».
«Очевидно, Світовий банк проводив якісь коригування за нашими даними. Деталі ми не знаємо. Однак, повернення до наших 300 годин, при інших рівних умовах, напевно, підняло б Україну пунктів на вісім вище в рейтингу», - підкреслив експерт.
За словами Тимківа, найлегшим шляхом покращення позиції України в рейтингу Doing Business - без зниження ставок оподаткування, що може призвести до зменшення податкових надходжень - є саме продовження скорочення часу для складання податкової звітності. «При переході на електронне декларування, понад 50% платників податків 24 платежі будуть вважати за один. Це значно підвищить положення України і зменшить кількість годин, необхідне для складання звітності», - підкреслив представник PwC Україна.
Нагадаємо, в рейтингу Doing Business-2013 СБ і МФК, Україна в порівнянні з минулим роком піднялася 15 пунктів, зі 152 місця на 137. Ця динаміка була зумовлена, в т.ч., поліпшенням позицій держави по критерію «оподаткування» (субрейтинг «Paying Taxes») на 18 пунктів (підвищення зі 183 місця на 165). Як наголошували автори звіту, процедура оподаткування в Україні була полегшена запровадженням можливості електронного надання даних та оплати для середніх та великих підприємств. Якщо раніше в державі нараховувалося 135 податкових платежів та зборів для середнього підприємства, на обслуговування якого витрачалося 657 годин на рік, то станом на 01 червня кількість платежів скоротилася до 28, а витрати часу - до 491 години на рік.
Частка платників ПДВ, які використовують електронну звітність, збільшилася з 39% на початку 2011 р., до понад 98%. У перспективі має бути забезпечене повне охоплення електронною звітністю платників податку на прибуток, земельного податку, ПДФО, інших податків, наголошував голова Державної податкової служби України Олександр Клименко.