ua en ru

У Раді сьогодні останній день формування комітету з парламентської співпраці з ЄС

Взаємодія України з Євросоюзом продовжує обростати проблемами. Сьогодні - крайній термін формування комітету з парламентської співпраці (КПС) з ЄС. Партія регіонів і члени опозиції з січня безуспішно ведуть дискусії про принципи його формування, що ставить під загрозу заплановане на квітень засідання КПС. Про це пише "Комерсант-Україна".

Сьогодні комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції спробує завершити формування КПС з Європарламентом (ЄП). Як вже повідомлялося, думки представників Партії регіонів (ПР) і опозиції розходяться в оцінці кількості місць партії влади в його складі. Ще 10 січня комітет одноголосно ухвалив рішення про те, що квота ПР в КПС складає сім місць, проте потім члени ПР зажадали виключити зі складу КПС позафракційного депутата Віктора Балогу і надати їй вісім голосів. Знайти компроміс з даного питання до цих пір не вдалося.

У розпорядженні видання опинилося листування глави комітету з євроінтеграції Григорія Немирі ("Батьківщина") і глави фракції ПР Олександра Єфремова. Як з'ясувалося, суперечка ведеться про соті долі фракційної квоти. У ПР, виходячи з чисельності фракції в 209 депутатів (ймовірно, враховуючи також позафракційного спікера Володимира Рибака), порахували квоту в 7,51 або закруглено - 8 осіб. Немиря ж заперечив, що у ПР всього 208 мандатів, що дає квоту в 7,48 або закруглено - 7 осіб. У захист ПР вступила Компартія, повідомивши: вона жертвує партії влади 0,15 своєї квоти, що знов дозволяє округляти квоту до 8 голосів. Проте передача квот не обумовлена в регламенті, заперечили члени опозиції.

Тривалу суперечку викликає роздратування навіть у євродепутатів, що вважаються лобістами української влади. "Всі результати спільної роботи по поліпшенню впізнанності України можуть відправитися в смітник", - заявив депутат ЄП Олександр Мірський (група соціал-демократів, Латвія), відзначивши, що здивований небажанням "уряду і парламенту України" розвивати контакти з Європою.

Читайте також: Комітет з питань європейської інтеграції не зміг затвердити склад комітету парламентської співпраці Україна-ЄС