В. Путін: Процес юридичного оформлення будівництва "Південного потоку" йде за графіком
Процес юридичного оформлення всіх зобов'язань за проектом будівництва газопроводу "Південний потік" йде за графіком, повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на спільній прес-конференції з президентом Сербії Борисом Тадичем у Белграді, повідомляє РБК.
Як вже повідомлялося, сьогодні головний виконавчий директор проекту "Південний потік" Марсел Крамер і начальник департаменту з управління проектами ВАТ "Газпром" Леонід Чугунов провели в Белграді презентацію проекту будівництва "Південного потоку". Зокрема, було відзначено, що будівництво сербської ділянки "Південного потоку" дозволить залучити в республіку до 1,5 млрд євро прямих інвестицій і забезпечити виторг від транспортування газу більше 4 млрд євро протягом 25 років його експлуатації.
Проект "Південний потік" реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи. Передбачається, що потужність "Південного потоку" буде нарощуватися рівномірно. Загальна проектна продуктивність морської ділянки "Південного потоку" складе 63 млрд куб. м на рік. Введення в експлуатацію першої нитки газопроводу заплановано на кінець 2015 Орієнтовна вартість "Південного потоку" оцінюється в 15,5 млрд євро.
Газпром є найбільшим акціонером "Південного потоку" з часткою в 50%. Іншими 50% у цей час формально володіє італійська ENI. Однак між акціонерами є домовленість про входження в проект французької EdF з часткою не менше 10% за рахунок зниження частки ENI. Крім того, до складу акціонерів "Південного потоку" увійде німецький концерн BASF, який отримає в проекті 15%.
Для реалізації сухопутної частини проекту вже підписані міжурядові угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією.
В даний час здійснюється розробка зведеного техніко-економічного обгрунтування "Південного потоку", що включає в себе ТЕО морської ділянки, а також ТЕО газопроводів на територіях країн Південної та Центральної Європи