В.Пшонка запевнив, що ГПУ не допустить будь-яких порушень прав та свобод людини та інтересів держави
Генеральный прокурор України Віктор Пшонка заявив що працівники органів прокуратури не можуть і не будуть стояти осторонь будь-яких порушень законності, особливо, якщо це пов'язано із захистом законних прав та свобод людини і громадянина або інтересів держави. Про це він заявив сьогодні, 12 січня 2011 р., у прокуратурі Закарпатської області під час розширеного засідання колегії, повідомляє прес-служба ГПУ.
Він зауважив, що саме з цією метою вжито низку заходів щодо підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності та проведено суттєві структурні реформи у центральному апараті, змінено формат проведення підсумкової колегії, переглянуто підходи в організації та плануванні роботи.
У вступному слові генеральний прокурор звернув увагу присутніх на те, що наприкінці минулого року на підсумковій колегії Генеральної прокуратури були визначені заходи, спрямовані на докорінне покращання ефективності діяльності органів прокуратури та першочергові завдання на наступний період.
Він повідомив, що розпочато проведення аналогічних засідань колегій у всіх регіонах України, за участі заступників генерального прокурора, керівників Головних управлінь, а також працівників підрозділів організації роботи, внутрішньої безпеки та роботи з кадрами. При цьому зазначив, що таке представництво центрального апарату зумовлено необхідністю з'ясування стану проходження змін на місцях і усунення недоліків, перегляду підходів до організації роботи прокуратури загалом, у тому числі її дорадчого органу, чи правильно розставлені акценти та визначені проблемні питання, чи вносяться реальні пропозиції щодо шляхів їх вирішення.
Також В.Пшонка зазначив, що працівниками прокуратури України напрацьовані ґрунтовні пропозиції щодо виконання прокуратурою правозахисної функції, та висловив сподівання про їх втілення у нову редакцію закону України "Про прокуратуру" вже найближчим часом.
Під час засідання колегії було заслухано інформацію прокурора Закарпатської області, його заступників, керівників структурних підрозділів апарату та підпорядкованих прокурорів про вжиті заходи для підвищення ефективності прокурорсько-слідчої роботи, посилення законності та забезпечення правопорядку в регіоні.
Підводячи підсумок засідання колегії Генеральний прокурор відмітив певні позитивні зміни у роботі прокуратури Закарпатської області, у тому числі організаційного та кадрового характеру.
Разом з тим, зазначив, що в області ще існують проблеми, які потребують принципового прокурорського втручання та першочергового вирішення. Зокрема, залишається напруженою криміногенна ситуація, проблемним є питання протидії корупції, потребує подальшого посилення протидія незаконному обігу наркотичних засобів, а також покращення стану відшкодування державі завданих злочинами збитків. Крім цього, проблемними залишаються питання організації прокурорсько-слідчої роботи, захисту інтересів держави у сфері земельних відносин, а також, питання своєчасної виплати заробітної плати у регіоні.
Генеральний прокурор зауважив, що це лише ключові завдання на найближчий час, а насправді їх набагато більше, і головною умовою їх вирішення має бути усвідомлення власної відповідальності за доручену ділянку роботи та прагнення досягти кінцевого результату - забезпечення законності на всіх напрямах діяльності.
На завершення В.Пшонка поставив завдання забезпечити суттєве підвищення наглядової і координаційної ролі прокуратури щодо протидії злочинності та корупції, а також порушенням вимог законів в усіх сферах життя.