Видаткову частину на утримання держапарату необхідно кардинально скоротити у проекті бюджету на 2012 рік. Про це під час брифінгу у Верховній Раді повідомив віце-спікер ВР Микола Томенко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми вважаємо і будемо домагатися, щоб видаткову частину проекту бюджету на утримання державної влади радикально скоротили. Уряд на лікування чиновників і депутатів виділяє 381 млн грн. Наскільки нам відомо, лише 50 народних депутатів отримують лікування і 60 тис. чиновників. У порівнянні з попереднім роком, загальна сума фінансування більше на 100 млн грн. Якщо буде необхідно, то ми будемо вимагати, щоб депутати відмовилися від лікування за державний кошт", - сказав він.
Також Томенко вважає, що "у Верховній Раді необхідно заслухати звіт господарської діяльності державного управління справами, "бо на утримання цього управління наступного року пропонують виділити 1 млрд 388 млн грн. Причому, не розшифровуються конкретні статті фінансування",- додав віце-спікер.
Томенко пообіцяв, що під час розгляду проекту бюджету опозиція буде вимагати "радикального пергляду цих статей".
Крім того, блок "БЮТ-Батьківщина" буде вимагати збільшення фінансування у проекті бюджета-2012 освіти, медицини та гуманітарної сфери.
"Ми будемо вимагати перегляду статей бюджету гуманітарної сфери, у першу чергу, освіти і медицини. По базових цифрах ми бачимо, що збільшується фінансування лише окремих проектів... На Міністерство охорони здоров'я у наступному році пропонується фінансування мінус 15% у порівнянні з 2010 роком... Така сама ситуація з освітою, хоча незрозуміло, чому наступного року на кожен підручник пропонується виділити 22 гривні. Це точно завищена сума", - сказав віце-спікер.
При цьому Томенко наголосив, що у проекті бюджету 2012 р. планується продати рекордно велику кількість військових обьектів, зокрема, 126 військових містечок. "Можна уявити, скільки буде приватизовано землі і об'єктів в результаті цього", - додав він.
Томенко вважає, що необхідно організувати перевірку прокуратурою цих статей.
Крім того, Томенко додав, що опозиція вважає неконституційними спроби київської влади заборонити проведення масових акцій протесту біля адміністративних будівель, і буде домагатися скасування цієї постанови київської міськради.