У ПАРЄ не задоволені темпами проведення реформ в Україні
Співдоповідачка Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по моніторингу України Маріетта де Пурбе-Лундін (Швеція) за підсумками свого чотириденного візиту в Україну висловила незадоволення темпами проведення реформ в Україні. Про це вона заявила на прес-конференції у Страсбурзі, повідомляє прес-служба ПАРЄ.
"Вікно можливостей в Україні в проведенні конституційної, виборчої та судової реформ, настільки необхідних для розвитку країни, швидко скорочується, і мало що було досягнуто на сьогоднішній день", - сказала співдоповідач ПАРЄ.
У зв'язку з цим вона закликала українські органи влади, особливо Президента України Петра Порошенка, дати новий імпульс процесу реформ і переглянути існуючі пропозиції щодо конституційних змін.
"Пропозиції про конституційні поправки Президента Порошенко лише частково відображають зміни, яких країна терміново потребує. Наприклад, додаткові поправки, необхідні для належного реформування судової системи і Генеральної прокуратури, відсутні. З моїх контактів з усіма фракціями у Верховній Раді очевидно, там буде тільки один шанс, щоб змінити Конституцію в найближчому майбутньому, і Президент повинен використати цей шанс", - заявила Маріетта де Пурбе-Лундін.
Також вона запропонувала провести перегляд пропозицій Президента щодо змін до Конституції на основі широких консультацій, в тому числі з міжнародними партнерами, такими як Венеціанська комісія, і представниками громадянського суспільства.
При цьому співдоповідачка ПАРЄ привітала пропозиції Президента щодо децентралізації влади на місцевому і регіональному рівні.
"Це ключ до зміцнення єдності країни, і, в цілому, до демократичного розвитку. Проте багато людей, з якими я говорила, ставили під сумнів роль і повноваження регіональних представників Президента, які запропоновані в існуючому пакеті реформ. Це питання потребує уточнення", - заявила вона.
Також Маріетта де Пурбе-Лундін привітала намір провести дострокові парламентські вибори в Україні, але тільки тоді, коли будуть створені всі необхідні умови і коли всі громадяни зможуть взяти в них участь.
"Проведення дострокових виборів, коли велика кількість людей у Східній Україні не мають можливості голосувати, нівелює основні цілі проведення таких виборів, серед яких посилення показності і легітимності Верховної Ради. Крім того, такі вибори мають відбуватися на основі нового виборчого кодексу та регіональної пропорційної виборчої системи, що підтримують практично всі партії і зацікавлені сторони", - додала вона.
Нагадаємо, співдоповідачка ПАРЄ з моніторингу України Маріетта де Пурбе-Лундін перебувала з візитом в Україні з 8 по 11 липня 2014 р., відвідавши Київ та Одесу.