У Парижі сьогодні пройде самміт з обговорення військової операції в Лівії
У Парижі сьогодні будуть обговорюватися деталі військової операції в Лівії. У зустрічі візьмуть участь представники Євросоюзу, держсекретар США Хілларі Клінтон, Президент Франції Ніколя Саркозі, прем'єр Великобританії Девід Кемерон. Також до Парижа прибудуть генсек ООН Пан Гі Мун, представники Ліги Арабських держав і Африканського Союзу, передає телеканал "Росія-24".
Про готовність брати участь у військовій акції заявили також Бельгія і Іспанія. Поки ж Муаммару Каддафі пред'явлений ультиматум - припинення бойових дій проти опозиції чи військова операція в Лівії.
Держави, які висловили готовність виступити проти режиму М.Каддафі, можуть задіяти такі сили:
У Середземноморському регіоні Франція має численні винищувачі Mirage і Rafale, які базуються на військових базах в Марселі, Істрі і на Корсиці. Крім цього в Тулоні знаходиться авіаносець Charles de Gaulle, а в Істрі знаходяться літаки-заправники.
Великобританія оголосила про намір відправити на якусь базу поблизу Лівії - точне місцезнаходження бази зараз не розкрито - реактивні літаки Tornado і багатоцільові винищувачі Typhoon, які поки базуються в Шотландії та Норфолку. Тим часом, біля берегів Лівії вже зараз дрейфують фрегати Її Величності Cumberland та Westminster.
У США в Середземному морі кілька великих військових судів: авіаносець Enterprise, підводний човен Providence, озброєна ракетами Tomahawk, десантні кораблі Ponce і Kearsarge, флагманський корабель Mount Whitney, есмінці Mason, Barry і Stout, а також група кораблів під загальною назвою Bataan Amphibious Ready Group
Не виключено, що до бойових операцій приєднаються і інші країни - Норвегія та Данія можуть допомогти винищувачами F-16 і транспортними літаками, військову техніку можуть поставити Об'єднані Арабські Емірати, Катар, Саудівська Аравія.
І режиму М.Каддафі особливо нічого цьому протиставити. До початку масових протестів збройні сили країни мали у своєму розпорядженні менш ніж три тисячі одиниць бронетехніки, включаючи танки, БТР і БМП, порівняне число одиниць артилерії, нечисленні і, в основному, застарілі засоби ППО, два, швидше за все, неактивні підводні човни, три військові кораблі, шістнадцять патрульних катерів, і майже чотири сотні бойових літаків. Що з цього було знищено за кілька тижнів громадянської війни, а що захопили повстанці - неясно досі.
Нагадаємо, сьогодні влада США звинуватила лівійського лідера М.Каддафі в порушенні нової резолюції Ради Безпеки ООН, що закликає до негайного припинення вогню у військовому протистоянні в Лівії. У зв'язку з цим, сьогодні США можуть підтримати військову операцію в Лівії.