У регіонах України, які не є пілотними в медреформі, також почався процес формування центрів первинної медико-санітарної допомоги шляхом прийняття відповідних рішень обласними радами. Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомила міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова, передає кореспондент РБК-Україна.
"Фактично розпочався процес формування центрів первинної медико-санітарної допомоги, (у регіонах, які не є пілотними)... Це означає, що сесії облрад приймають рішення про юридичний поділ первинної медико-санітарної допомоги і про утворення юридичних осіб, які займатимуться первинною медико-санітарною допомогою і допомогою вторинного рівня. А це говорить про те, що будуть окремо формуватися бюджети: окремо на первинний рівень і окремо - на вторинний", - заявила Богатирьова.
За її словами, цього року МОЗ запропонувало непілотним регіонам, щоб ті прийняли рішення з урахуванням своїх можливостей, щоб юридично відокремлені особи були забезпечені як фінансовими, так і кадровими ресурсами.
"Ті регіони, які почали робіт з урахуванням досвіду пілотних регіонів та з урахуванням нормативної бази МОЗ... в багатьох регіонах вже створилися такі центри медико-санітарної первинної допомоги. Не в великій кількості, але як моделі у них такі установи створені, і зараз на підставі того, що держава з перегляду держбюджету 2013 р. за підсумком І кварталу або за І півріччя може виділяти ресурс для підтримки розвитку ПМСД, вони зможуть збільшити кількість центрів за допомогою ресурсу держави. Ми плануємо, що раз сьогодні відкрито в цілому разом з пілотними і непілотних регіонами близько 3 тис. таких амбулаторій та центрів, до кінця року на території України їх буде більш ніж 5 тис.", - заявила Богатирьова.
Читайте також: МОЗ планує централізувати дослідження аналізів пацієнтів у районних лабораторіях