У Мінекономрозвитку підприємців закликають створювати нові бізнес-проекти
Для того, щоб підвищити ефективність власного бізнесу, підприємцям потрібно зробити всього 3 кроки. Крок перший: ознайомитися з усіма можливостями, які відкриває перед бізнесом державна програма активізації розвитку економіки. Крок другий: визначитися з бізнес-планом, і третій - перейти до його реалізації - передати документи на розгляд в банк. Якщо проект чітко відображає кінцеву мету (корисну не тільки для розробника) і шляхи її досягнення, то він безперешкодно пройде етапи узгодження. Оскільки автори програми при її розробці врахували всі труднощі, з якими стикаються підприємці і зробили неможливим прояв корупції. Про це заявив в ході інтерв'ю директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейников.
Перше узгодження - в банку. Головне підготувати зважений і привабливий проект, адже його перспективно і реальність реалізації буде оцінювати саме фінансова установа. Банк, проаналізувавши окупність проекту, забезпечення кредиту і ще безліч факторів, визначить розмір позики і процентну ставку по ньому. Тому потрібно гарантувати, що проект буде фінансово вигідний не тільки його творці, але і фінансовій установі.
Другий етап - перевірка проекту на відповідність критеріям Програми, тобто принесе реалізація проекту користь економіці країни у вигляді, наприклад, нових робочих місць, надходжень до бюджету та інше. За словами Євгена Олейнікова, побоювання підприємців, що в даному випадку можуть мати місце якісь корупційні схеми - безпідставні, так як рішення по проекту приймає не один чиновник, а колегіальна робоча група, у складі якої Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, його перший заступник Анатолій Максюта, директори департаментів та представники інших міністерств і відомств.
"Абсолютно всі проекти виносяться на робочу групу, їх не можна не виносити. Коли робоча група приймає рішення, що проект відповідає Програмі, далі вже будуть працювати фахівці з приводу того, як забезпечити реалізацію проекту, як запропонувати кращі умови для підприємця, щоб він зміг його реалізувати", - пояснив Олейников.
За його словами, у виграші будуть усі: держава таким чином стимулює розвиток економіки, з усіма витікаючими з цього позитивними моментами: нові робочі місця, розвиток підприємств, зростання надходжень до бюджетів. Банк буде отримувати прибуток від надання кредиту, а підприємець істотну підтримку свого бізнесу для подальшого розвитку.
Зараз на розгляді у банках близько 50 проектів. А з 50 млрд грн. держгарантій, які передбачені на 2013 р, розподілено близько 2,5 млрд грн. Втім, директор департаменту впевнений: бізнес, для якого характерна обережність, поки спостерігає за "першопрохідниками", і визначитися, побачивши результати.
Нагадаємо, Державна програма активізації розвитку економіки розроблена для впровадження нових підходів до модернізації пріоритетних галузей економіки на найближчі два роки. Виконання цієї програми забезпечить прискорення розвитку пріоритетних галузей, сприятиме позитивним структурним змінам в економіці, диверсифікації та зниження енергоємності виробництва. Активізація розвитку національної економіки забезпечить підвищення соціальних стандартів і добробуту громадян, збільшення кількості робочих місць.