Найбільшу інноваційну активність проявляють промислові підприємства Сімферополя, Феодосії та Красноперекопська, на частку яких припадає майже 96% інвестованих в інновації коштів - 140,3 млн грн. В цілому ж загальний обсяг інноваційних витрат в 2010 р. склав майже 147 млн грн. Про це в ході конференції на тему "Інноваційна модель розвитку промислового комплексу Криму: проблеми, можливості, перспективи" повідомив заступник голови Республіканського комітету АРК з палива, енергетики та інноваційної політики Микола Карпеєв, передає прес-служба Рескомпаливенерго.
При цьому в даний час, зазначив заступник голови комітету, активними новаторами є ВАТ "Завод "Фіолент", ВАТ "Електромашинобудівний завод "Фірма "Селма", ВАТ "Кримський содовий завод", ВАТ "Бром", ВАТ "Пневматика", ВАТ "Суднобудівний завод "Залів", ДАТ "Чорноморнафтогаз" та інші.
За цим показником АРК посідає 11 місце серед регіонів України (для порівняння, в 2008-м р. - 12 місце, у 2009-му р. - 16). Всього минулого року інноваційною діяльністю займалися 37 підприємств.
Між тим Карпеєв зазначив, що, незважаючи на те, що з'явилися позитивні тенденції, рівень інноваційної активності в кримській промисловості залишається невисоким.
"Однак в цілому рівень інноваційної активності в кримській промисловості залишається досить невисоким. Так, в 2010 р. інноваційною діяльністю займалися всього 37 підприємств. І хоча ми спостерігаємо істотне зростання, у порівнянні з кризовим 2009 р. (9,2%, 31 підприємство), не можна сказати, що такий результат нас повністю задовольняє", - підкреслив Карпеєв.
У свою чергу голова Рескомпаливенерго Ігор Зосімов зазначив, що в даний час профільні міністерства не можуть управляти розвитком промисловості, яка вже здебільшого знаходиться у приватній власності.
"Ми відмовилися від цільових програм. В рамках реалізації Стратегії розвитку Криму ми переходимо до конкретних заходів з розвитку територій. Під ці заходи, визначені у відповідних угодах, і буде закладатися фінансування", - сказав Зосімов.