Великий обсяг нових замовлень привів до прискорення зростання у виробничому секторі Китаю. Активність у секторі зросла до максимуму за сім місяців, що є черговим доказом стабілізації економіки
Великий обсяг нових замовлень привів до прискорення зростання у виробничому секторі Китаю. Активність у секторі зросла до максимуму за сім місяців, що є черговим доказом стабілізації економіки, передає "Росія 24".
Попередній індекс менеджерів із закупівель у виробничому секторі Китаю, що розраховується HSBC Holdings Plc. і Markit Economics, виріс до 50,9 пункту. Значення вище 50 пунктів вказує на зростання активності в секторі.
Аналітики, опитані Bloomberg, очікували зростання показника до 50,4 пункту.
Примітно, що минулого місяця остаточний індекс виявився значно нижче попереднього і склав 50,2 пункту порівняно з початковою оцінкою в 51,2 пункту. Це найбільша зміна із 2011 р. У жовтні також виросли 10 з 11 підіндексів.
Прем'єр Лі Кецян заявив цього тижня, що країна знаходиться на шляху до досягнення своїх економічних цілей на 2013 р.
"Цей імпульс, ймовірно, продовжиться в найближчі місяці, створюючи сприятливі умови для прискорення структурних реформ", - сказав головний економіст HSBC у Китаї Цюй Хунбінь.
Підіндекс, що характеризує ситуацію з новими замовленнями, виріс до 51,6 пункту, це найвищий показник за останні сім місяців.
Остаточні дані щодо індексу від HSBC і Markit будуть опубліковані 1 листопада. У цей же день має вийти офіційний PMI від уряду.
На думку економістів Royal Bank of Scotland, нові дані показують, що Китай досі знаходиться на шляху впевненого розвитку, при цьому економіка країни виглядає краще за інші країни на тлі розмов про те, що ФРС США почне скорочення програм стимулювання економіки.
Очікується, що економіка країни зросте в цьому кварталі на 7,6%, а у 2014 р. показник додасть 7,4%. Уряд КНР очікує зростання у 2013 р. на рівні 7,5%.
Як повідомлялося, західні компанії переносять виробництво з Китаю на більш дешеві ринки. Насамперед - до В'єтнаму, Індії, Бангладеш, Пакистану та Індонезії. Головною причиною стало різке зростання виробничих витрат - Китай переживає вибухове зростання зарплат робітникам, вартості оренди виробничих приміщень і відрахувань на соціальне забезпечення.