У Китаї почався суд по справі колишнього члена політбюро Комуністичної партії Китаю Бо Сілая, звинуваченого у хабарництві, корупції і зловживанні владою.
У Китаї почався суд по справі колишнього члена політбюро Комуністичної партії Китаю Бо Сілая, звинуваченого у хабарництві, корупції і зловживанні владою, передає BBC.
Раніше Бо Сілай був виключений з партії за аналогічним звинуваченням. Суд над колишнім головою організації компартії в місті Чунцін проходить в Цзінані в умовах найсуворіших заходів безпеки.
Китайські ЗМІ повідомляють, що в залі суду знаходяться п'ять родичів Бо Сілая, а також 19 журналістів і ще 84 людини. Іноземних журналістів на процес не допустили.
Очікується, що слухання триватимуть два дні, а вирок буде винесений на початку вересня. Деталі висунутих проти Бо Сілая звинувачень досі невідомі.
Згідно з державним агентством "Сіньхуа", його звинувачують у використанні свого службового становища для того, щоб отримувати "дуже багато грошей" та нерухомості, а також у привласненні державних коштів.
Розслідування відносно колись впливового політика почалося в жовтні 2012 р. Бо Сілай потрапив в опалу і був виключений з партії, після того як його дружина виявилася замішана в скандалі зі смертю британця Ніла Хейвуда. Про причетність дружини Бо Сілая до загибелі бізнесмена повідомив один з найближчих соратників функціонера - Ван Ліцзюнь, колишній глава поліції Чунціна. Жінка була засуджена в серпні минулого року і на даний момент відбуває тюремний термін.
У березні 2013 р. голова КНР Сі Цзіньпін закликав рішуче боротися з корупцією, яка, за його словами, є настільки серйозною проблемою, що може поставити під загрозу існування партії. У той же час, на думку ряду спостерігачів, події, пов'язані з Бо Сілаєм, є проявом боротьби за владу в керівництві компартії.
Сумніви в офіційній версії смерті Ніла Хейвуда з'явилися в лютому 2012 року, коли Китай готувався зміни керівництва, що відбувається раз на 10 років.
Очікувалося, що Бо Сілай стане одним з семи членів Постійного комітету політбюро ЦК КПК - органу, який приймає найважливіші рішення в Китаї. Замість цього проти нього висунуті численні звинувачення, і кореспонденти не сумніваються, що колишнього партійного боса визнають винним. Падіння Бо Сілая сприймається як серйозна криза, яка потрясла правлячу еліту КНР за довгий час.
Відзначимо, що в травні 2013 р. екс-заступник губернатора провінції Шаньдун Хуанг Шен за корупцію був засуджений до довічного ув'язнення.