У Києві потрібно застосовувати сучасні технології очищення води, - Кличко
У Києві потрібно застосовувати сучасні технології очищення води, щоб її можна було пити з-під крана. Про це заявив лідер "Удару" Віталій Кличко під час зустрічі з колективом Київводоканалу.
Він відзначив, що питання якості й доступності води в Києві вкрай важливе і турбує багатьох киян. "Я такий самий споживач води, як і мільйони інших киян. На жаль, воду з-під крана в столиці пити неможливо. Тому одне із завдань для мене - зробити так, щоби воду можна було пити з-під крана", - відзначив Кличко.
Політик зазначив, що у багатьох країнах світу в будинки постачається саме питна вода. Лідер "Удару" також підкреслив, що спілкувався із фахівцями щодо сучасних методів очищення води. "Технології очищення води хлором застарілі. І в світі вони не використовуються. Адже хлор - це отрута. На Заході існує багато ноу-хау в сфері очищення води. І їх потрібно застосовувати у Києві, якщо ми хочемо бачити його сучасним європейським містом", - наголосив Кличко.
Водночас у Київводоканалі запевняють, що виготовляють питну воду, яка відповідає всім стандартам, але через аварійний стан комунальних мереж до киян потрапляє вода вже не такої якості. "Ми беремо воду, грубо кажучи, з калюжі та доводимо її до якості питної за допомогою двостадійної технології очистки. Але для досягнення європейської якості води на всіх наших спорудах повинна пройти повна технічна реконструкція. Щоби воду з-під крана можна було пити не тільки тут, на станції, а і в будь-якого столичного споживача вдома", - зазначив начальник Деснянської водопровідної станції Валерій Оленченко.
Гендиректор Київводоканалу Андрій Білик відзначив, що сьогодні Київ має один з найнижчих тарифів на водопостачання. "Кияни платять за один кубометр води 3,18 грн, що вдвічі нижче за витрати собівартості. І це позначається на рівні зарплат наших працівників, які отримують невелику заробітну платню порівняно з представниками інших галузей", - зауважив Білик.
Після спілкування з колективом водоканалу лідер "Удару" відвідав Деснянську водопровідну станцію, оглянув процес очистки води, якою щодня користуються кияни, та обговорив з керівництвом підприємства актуальні проблеми Київводоканалу.