У Києві більше 60 приміщень експлуатуються незаконно
У Києві більше 60 приміщень, серед яких ТЦ "Караван", "Магеллан" і "Ультрамарин", ресторани "Сейф", Shooters, Story Cafe, експлуатуються власниками незаконно. Про це заявив глава інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Києва Сергій Кучер, пише "Комерсант-Україна".
До списку потрапив навіть готель "Президент", що належить державному управлінню справами при Президенті України.
Кучер зазначив, що на ці приміщення немає дозвільної документації, а значить, вони офіційно в експлуатацію не введені, але використовуються. За його словами, це лише частина підприємств, що працюють незаконно - всього близько 200 компаній на даний момент оскаржують рішення інспекції в судах.
Власники більшості спірних об'єктів заперечують проблеми з документами.
"Звичайно, всі наші документи в порядку. Готель реконструював великий підрядник, все абсолютно законно. Зараз ми відстоюємо свою позицію в суді", - говорить гендиректор готелю "Президент" Ірина Пшоняна.
Співвласник ТРЦ "Магеллан" Анатолій Юркевич також стверджує, що його компанія ретельно стежить за дотриманням всіх передбачених законом дозвільних процедур.
За словами Кучера, відповідно до закону власники повинні закрити ТРЦ, виплатити штраф, доопрацювати і погодити документацію і тільки після цього зможуть відкрити їх знову. На ділі ж компанії, як стверджує чиновник, відмовляються від співпраці і погрожують судами.
Втім, поки в судах виграють компанії, а не інспекція. Зокрема, нещодавно чиновники програли суд власникам ресторану "Апрель" (мережа "Наша карта") - 27 лютого Окружний суд Києва визнав результати перевірки інспекції незаконними. Згідно з матеріалами справи, в листопаді 2011 р. інспекція встановила, що власники незаконно реконструювали будівлю, що є пам'яткою архітектури. При цьому, зазначив Кучер, вони не погодили з відомством план реконструкції.
"Ми намагалися встановити особи власників, але нас ігнорували. Ми звернулися в прокуратуру і МВС і лише в грудні 2012 р. змогли виписати їм постанову, в якій зажадали усунути порушення та сплатити штраф - близько 400 тис. грн", - говорить він.
Власники оскаржили рішення, і суд підтвердив, що реконструкції не було. Зв'язатися з представниками мережі вчора не вдалося.
Крім судових розглядів і штрафів, компаніям можуть загрожувати й інші санкції.
"Ми звернулися в "Київенерго" і міськводоканал, зажадавши відключити "Апрель" від мереж постачання - у нас є такі повноваження. В "Київенерго" нам поки не відповіли, а у водоканалі повідомили, що ресторан підключений до мережі житлового будинку, і, щоб виконати нашу вимогу, їм доведеться відключати весь будинок", - говорить Кучер.
Отримання дозвільної документації - досить складна процедура, що займає в середньому близько року, але великі компанії воліють проходити її, зазначає гендиректор профільного консалтингового агентства MCA Group Олександр Скрипник.
"Швидше за все основні претензії інспекції полягають у тому, що документація оформлена за старими правилами. В 2009-2010 рр. Міська влада постійно змінювала орган, відповідальний за видачу дозволів. І кожен з них вимагав переоформляти документи за власним зразком", - пояснює Скрипник.
Читайте також: У Києві в 2012 р. виявлено 898 власників МАФів без документів на земельні ділянки