За неофіційними даними, в Ірані почав роботу завод зі збагачення урану "Форду", потужності якого розташовані в підземних бункерах в товщі гірського масиву недалеко від міста Кум (156 км на південь від столиці країни - м. Тегерана). Про це повідомляє Reuters з посиланням на місцеву пресу. При цьому глава атомного агентства Ісламської Республіки Ферейдун Аббасі-Давані сьогодні заявив, що введення заводу в експлуатацію очікується незабаром.
У серпні 2011 р. в Ірані почалися роботи по переміщенню центрифуг для збагачення урану з р. Натанц в підземний бункер "Форду".
На початку червня 2011 р. в Тегерані озвучили намір перенести в "Форду" 20% потужностей зі збагачення урану в цілях потроєння виробництва. Раніше колишній глава атомного агентства Ірану Алі Акбар Салехі пояснював, що місцерозташування заводу покликане забезпечити виробництво від можливих авіаударів американських і ізраїльських ВВС - новий збагачувальний завод розташований в товщі гірського масиву.
За твердженням влади Ісламської Республіки, Тегеран приступив до будівництва даного заводу в другій половині 2007 р., проте експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) мають в своєму розпорядженні данф, що роботи почалися роком раніше. МАГАТЕ неодноразово зверталося до влади країни із запитами про надання додаткових відомостей щодо об'єкту, проте до цих пір прохання агентства залишалися без задоволення. У останньому звіті МАГАТЕ з іранського ядерного досьє наголошується, що станом на 21 травня 2011 р. в "Форду" не було жодної центрифуги, а аналіз узятих проб вказав на відсутність на об'єкті збагаченого урану.
Ізраїль і низка країн Заходу підозрюють Іран в спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер. Переговори з Іраном з питання ядерної програми цієї держави поки не принесли яких-небудь відчутних результатів. Представники "шестірки" міжнародних посередників (Росія, США, Франція, Великобританія, Китай і Німеччина) закликають Тегеран відмовитися від збагачення урану, тоді як іранська сторона продовжує послідовно відстоювати своє право на розвиток "мирного атома".