У Харкові на мітинг в підтримку кримського референдуму вийшло до 3 тис. осіб
У Харкові вдень 16 березня на площі Свободи біля пам'ятника Леніну знаходиться близько 2 тис. осіб, ще близько тисячі мітингують біля місцевої облдержадміністрації. Про це повідомляє радіо "Свобода".
Відзначається, що проросійські активісти проводять голосування, яке вони називають "референдумом". В імпровізованих бюлетенях фігурує три питання: учасників просять висловитися, чи підтримують вони "економічну федералізацію і самовизначення Харкова та області", "народовладдя" та "мовний суверенітет". Кожен учасник вказує своє прізвище, ім'я та по батькові і позначає відношення до запропонованих питань. Після "голосування", яке відбувається біля пам'ятника Леніну, папірці завантажують в мішки.
Крім того, біля будівлі ОДА розташувалися підрозділу міліції в повному обмундируванні і зі щитами. За словами голови ОДА Ігоря Балути, влада має інформацію про підготовку штурму приміщень обласної влади.
Таку інформацію повідомляє і головний редактор харківського видання Mediaport Зураб Аласанія у своєму Facebook: "Відчуття, що чекають сигналу... Картина схожа на попередні рази: скажені бабусі в кількісній масовці біля пам'ятника Леніну, прапори, папірці-бюлетені (все це не має ні найменшого значення; така ж брехлива бутафорія, як і весь "референдум") потім, раптом звідки ні візьмися, виникає ударна угруповання, яка концентрується на протилежний стороні, біля ОДА (оттопыривающиеся з боків шкіряні куртки, спортивні шапочки або капюшони і оцінка сил МВС кимось зі сторони. От зараз як раз цей передостанній етап. Останній етап - штурм, але цим завершилося лише одного разу, 1-го березня. Та й сам по собі штурм, безглуздий і нещадний, логіки в собі не несе. Мета не в штурмі (і захоплення), мета - жертв. І привід для".
У той же час, місцевий телеканал АТН повідомляє, що на площі Свободи зібралося близько тисячі проросійських активістів, в руках у них плакати "Росія", "Янукович, спаси нас"! На пам'ятнику Леніну закріплений великий плакат з написом "Наша Батьківщина - СРСР".
Фото: АТН
Фото: "Главное"