ua en ru

У Гонконгу поновилися зіткнення між протестуючими і поліцією

Кілька тисяч людей знову прорвалися в район Монгкок.

Кілька тисяч людей знову прорвалися в район Монгкок. Напередодні правоохоронні органи звільнили цей район від барикад і наметів. Заарештовано 26 осіб.

У Гонконзі поновилися запеклі зіткнення між протестуючими і поліцією. Останні стверджують, що близько 9 тис. чоловік зайняли вулиці району Монгкок, повідомляє South China Morning Post. Розганяючи юрбу, спецназ застосував палиці і перцевий газ. Напередодні правоохоронні органи розчистили цей район Гонконгу від барикад і наметів протестувальників.

В ході зіткнень заарештовано щонайменше 26 осіб. Їм пред'явлені звинувачення в нападі на поліцейських, заподіянні шкоди, хуліганстві. Серед заарештованих - фотограф агентства Getty Паула Бронштейн, її затримали після того, як вона стрибнула автомобіль, щоб зробити знімки.

15 поліцейських отримали поранення.

Масова акція протесту у Гонконзі триває близько місяця. Приводом для демонстрацій стала відмова китайських властей від проведення в 2017 році вільних демократичних виборів глави адміністрації Гонконгу. Влітку активісти провели онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тис. осіб, що виступили за вільні вибори, але влада Китаю проігнорували результати голосування.

У ніч на 28 вересня професор права університету Бенні Тай, який очолює опозиційний рух Occupy Central, оголосив про початок акції непокори. На заклик Occupy Central відгукнулися десятки тисяч людей, значну частину вийшли на вулиці міста складають студенти.

Що охопили регіон хвилювання стали наймасштабнішими з 1997 року, коли Китай отримав суверенітет над семимільйоним Гонконгом, який з 1842 року був британською колонією. Протягом 50 років - до 2047 року - території надана широка автономія. Місцевий уряд здійснює контроль над законодавством і силовими органами, вирішує зовнішньоекономічні питання, управляє міграційною політикою. Пекін курирує питання оборони і зовнішньої політики. Діяльність глави адміністрації Гонконгу контролює колегія вибірників, що складається з лояльних до влади бізнесменів Китаю.

16 жовтня голова адміністрації Гонконгу Лян Чжэньін заявив, що розраховує домовитися з протестуючими на наступному тижні.
До ранку п'ятниці, 17 жовтня, правоохоронним органам вдалося переломити хід протестів: поліція провела швидку операцію по видаленню барикад і наметів протестувальників у районі Монгкок.

З початку протестної акції в Гонконзі, названої в ЗМІ "революцією парасольок" (демонстранти виходять на вулиці з парасольками, якими прикриваються не тільки від палючого сонця, але і від застосовуваних поліцією сльозоточивого газу і кийків), постраждали понад 50 людей, близько 100 заарештовано.

Нагадаємо, протестуючі в Гонконзі знову зайняли частині центральної зони протесту рано вранці 18 жовтня, ігноруючи поліцейських, які намагалися розігнати їх перцевим аерозолем і кийками.