У Німеччині вважають, що повноцінний банківський союз не може бути створений до початку 2013 р., як планувалося раніше
Повноцінний банківський союз не зможе бути створений до початку наступного року, як передбачалося раніше. Про це повідомив сьогодні присутній у Варшаві міністр Німеччини з європейських питань Міхаель Лінк.
"Я з упевненістю можу стверджувати, що цього не станеться в січні 2013 р., так як до цього слід прояснити чимало технічних питань. Швидкість дій важлива, але пріоритет віддається точності", - пояснив він.
Одночасно міністри з європейських справ Франції, Німеччини і Польщі за підсумками зустрічі, що відбулася у Варшаві, домовилися працювати швидко і злагоджено щодо створення в Європі повноцінного банківського союзу в рамках відповіді на боргову кризу в Європі. В той же час переговори утрудняються наявністю суперечностей між державами-членами Євросоюзу в питанні ролі блоку в банківському союзі і термінів його створення, передає Reuters.
"Польща, Франція та Німеччина підтвердили готовність працювати злагоджено, щоб створити ефективний єдиний наглядовий механізм, що передбачає участь Європейського Центробанку в рамках узгодженого в червні 2012 р. плану", - свідчить спільне комюніке міністрів.
Відзначимо, що Німеччина і раніше висловлювала сумніви щодо можливості створення повноцінного банківського союзу протягом року. Так, міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле неодноразово заявляв, що не слід покладати занадто великі надії на те, що операція може бути завершена до кінця 2012 р. - початку 2013 р., як планують лідери єврозони.
Читайте також: Реформа банківського законодавства ЄС не загрожує рахунках громадян ФРН, - Баррозу
Тим часом ЄЦБ підтримує пропозицію Єврокомісії (ЄК) про створення банківського союзу, в рамках якого ЄЦБ отримає право наглядати за іншими банками зони євро. Запропоновані ЄК реформи спрямовані на руйнування залежності між банками і національними урядами з метою в майбутньому уникнути ситуацій, коли країни з великим обсягом заборгованості стикаються з ще більшими труднощами через кризу банківської системи.
Пропозиція ЄК має на увазі, що ЄЦБ встане на чолі роздробленою системи національних регуляторів з правом управляти, накладати санкції, а також закривати банки в зоні євро. Також ЄЦБ отримає право здійснювати контроль за банківською ліквідністю та вимагати збільшення буферного капіталу, призначеного для покриття збитків.
Банківський союз вбачає три кроки: наділення ЄЦБ правом наглядати над всіма банками зони євро, а також бажаючими приєднатися до даної схемою банками ЄС; створення фонду по закриттю проблемних банків і повноцінну схему захисту вкладів по всій єврозоні.
Читайте також: ЄЦБ допоможе прискорити реформи в єврозоні, - Бундесбанк
Використання загальної схеми дій щодо проблемних банків дозволить відійти від безсистемного підходу що використався раніше, який призвів до зростання вартості обслуговування заборгованості економічно слабких країн і, як наслідок, до розчарування інвесторів.
Передача наглядових прав європейському ЦБ також відкриває можливість прямої фінансової допомоги банкам за рахунок дії постійного антикризового фонду зони євро ESM.