Європейський парламент узгодив всі питання проекту резолюції щодо ситуації в Україні, крім пунктів про розширення санкцій Євросоюзу проти Росії на ядерний сектор і міжнародні фінансові операції, а також підтримки розвитку оборонного потенціалу України. Про це у своєму Twitter повідомив депутат від Європейської народної партії (ЄНП) Яцек Саріуш-Вольський.
"Тільки що закінчили переговори щодо резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні. Залишилося два невирішених питання - санкції відносно Росії і озброєння для України. Продовжимо сьогодні ввечері", - написав євродепутат.
Зазначимо, що узгодженому проекті спільної резолюції Європарламенту ці пункти хоч і містяться, але відзначені як ще неузгоджені.
Водночас, в чорновому проекті документа враховано більшість пропозицій ЄНП. Зокрема, щодо направлення в Україну "блакитного гуманітарного конвою", посилення боротьби з російською пропагандою і розробки плану фінансової допомоги для України.
"(Європарламент) закликає Єврокомісію і країни-члени розробити основи плану для допомоги Україні на основі принципу "більше за більше" і обумовленості, а також активізувати свої зусилля з надання допомоги Україні, зокрема, організації конференції донорів та співпраці з міжнародними фінансовими установами з метою визначити подальші кроки з вирішення проблем економічного і фінансового оздоровлення України", - йдеться в узгодженому тексті проекту резолюції.
В узгодженому проекті документа Європарламент "висловлює свою повну солідарність з Україною та її народом; ще раз підтверджує свою прихильність до незалежності, суверенітету, територіальної цілісності, непорушності кордонів і європейського вибору України і засуджує порушення режиму припинення вогню сепаратистами та російськими військами".
Також в проекті документа євродепутати вітають рішення уряду Франції припинити постачання Росії вертольотоносців "Містраль" і закликає всі держави-члени прийняти аналогічну позицію щодо експорту товарів, не охоплених санкціями ЄС, зокрема, зброї і матеріалів подвійного призначення.
При цьому Європарламент поки не включив в проект резолюції пропозицію групи Європейських консерваторів і реформістів офіційно визнати так звані "Донецьку народну республіку" (ДНР) і "Луганську народну республіку (ЛНР) терористичними організаціями.