ua en ru

Україна не просила про полегшення торгового режиму, - Фюле

Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що європейські органи влади не надходили пропозиції Києва про полегшення торгового режиму для товаровиробників, які можуть постраждати від блокади з боку Росії після підписання УА.

Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле (на фото) заявив, що європейські органи влади не надходили пропозиції Києва про полегшення торгового режиму для товаровиробників, які можуть постраждати від блокади з боку Росії після підписання УА, пише "Комерсант. Україна".

"Наскільки я пам'ятаю, від України було тільки два запиту. Перший стосується одного виробника специфічної стали, де вже діють антидемпінгові заходи з боку ЄС. Був також запит про одному виробнику продовольчої групи, який зіткнувся з претензіями Росії з приводу безпеки продукції (ймовірно, мова йде про компанії Roshen)", - сказав Фюле. Комісар виключив можливість того, що дискусія по компенсаційному пакету проходила без його участі. "Це входить до сфери моєї відповідальності",- підкреслив він.

Окремо Фюле відреагував на інформацію про те, що імплементація СА дорого обійдеться Україні.

"В останні дні та години я чув різні суми, приміром про те, що Україна вимагає суми близько 20 млрд дол. щоб адаптуватися до європейських стандартів. Це нонсенс! Я не визнаю такі цифри і не розумію, звідки вони взялися!" - заявив єврокомісар, відмовившись, втім, дати свою оцінку таких витрат.

Але навіть якщо віце-прем'єр Юрій Бойко некоректно описав хід переговорів з ЄС, по суті, він виявився прав. Вчорашні висловлювання чиновників ЄС свідчать, що навіть якщо Україна звернеться з проханням про компенсатори, Брюссель напевно відповість відмовою, пославшись на вигідність СА для Києва.

"Ми усвідомлюємо, який тиск ззовні переживає Україна, але ми віримо, що короткострокові мотиви не повинні переважувати довгострокову вигоду від партнерства з ЄС", - йдеться в спільній заяві президентів Єврокомісії та Європейської ради Жозе Мануела Баррозу і Хермана ван Ромпея.

Між тим представники української влади поки що утримуються від різких заяв. МЗС вчора заявив, що УА між Україною та ЄС може бути підписана: "Сподіваємося, що в результаті спільних зусиль і діалогу будуть створені умови, щоб повернутися до питання підписання УА вже найближчим часом".

Президент Віктор Янукович в оприлюдненому вчора зверненні до українського народу утримався від конкретики, пообіцявши пояснити все в телевізійному інтерв'ю, яке, за інформацією, буде записано сьогодні, а вийде в ефір у середу.

Європейці також не виключають можливості повернення до підписання договору.

"Я знаю про рішення Кабміну. Але я також знаю, що Конституція все одно дає Президенту можливість підписати цей договір", - заявив Штефан Фюле. Втім, у розмовах не під запис європейці менш оптимістичні. "Якщо чесно, то я не бачу можливості того, що СА буде підписана у Вільнюсі", - заявив високопоставлений європейський дипломат.