Українські правоохоронні органи потрапили в юридичний казус у справі про екстрадицію казахського опозиціонера Мухтара Аблязова. Про це повідомляють ЗМІ республіки Казахстан.
Згідно з їх даними, на початку червня відбулося два судових засідання про право юристів французької фірми Winston&Strawn LLP брати участь у слуханнях у справі про екстрадицію Аблязова з Франції в Казахстан. Одне засідання відбулося в Ліоні, друге - в Києві. І за їх підсумками були винесені два взаємовиключні рішення.
Наголошується, що в грудні 2013 року при підготовці до судових слухань щодо екстрадиції Мухтара Аблязова у Франції з'явився новий учасник процесу в особі французьких юристів Жиля Біго і Гійома Фора, які заявили про представлення інтересів України в цьому процесі, і пред'явили "Дозвіл з'явитися в суд", підписаний українським слідчим Максимом Мельником.
"На думку другої сторони, таке рішення було незаконним, оскільки суперечило цілому ряду законодавчих актів України, зокрема, робота юристів оплачувалася третіми особами, що прямо заборонено законом", - пишуть ЗМІ.
В результаті, Апеляційний суд Ліона прийняв рішення про те, що представники України будуть допущені на судовий процес, який відбудеться восени поточного року, де буде розглядатися запит на екстрадицію Мухтара Аблязова. Представляти інтереси України буде приватна компанія Winston&Strawn LLP на підставі вищевказаного дозволу.
У ЗМІ підкреслюють, що в цей же час Печерський райсуд Києва визнав дії слідчого Мельника щодо видачі приватним юристам, що представляють БТА у Франції, дозволу з'явитися в суд незаконними, а цей "дозвіл" - недійсним. У постанові суду йдеться про необхідність скасувати "Дозвіл з'явитися в суд" від 18.11.2013 року №12/2-7446, виданий юридичній фірмі W&S SELARL, що діє через своїх партнерів, Метра Жиля Біго і Метра Гійома-Дені Фора - адвокатів Паризької колегії адвокатів, підписаний і переданий дипломатичними каналами через посольство України у Франції в Міністерство юстиції Франції слідчим слідчого управління ГУ МВС України в м. Києві Мельником Максимом Володимировичем в рамках здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12012110000000147".
"У підсумку виник правовий казус: в один і той же день в двох різних судах були прийняті два взаємовиключні рішення. І якщо одне з них не буде змінено, то майбутнє рішення суду щодо екстрадиції Мухтара Аблязова автоматично стане незаконним", - відзначають ЗМІ.