У ході заворушень у в'язниці в Болівії загинули 30 людей. Стільки ж і поранених. За даними поліції, бунт був викликаний зіткненнями між ув'язненими двох корпусів, які сперечалися через сфери впливу у в'язниці суворого режиму Пальмасола.
У ході бунту у в'язниці в Болівії загинули 30 людей. Про це повідомив представник правоохоронних органів округу Санта-Крус, де стався інцидент, Ернан Кабрера, передає колумбійська радіостанція Caracol.
Кількість поранених складає щонайменше 30 осіб.
У той же час, за інформацією ВВС, у результаті заворушень в установі пенітенціарної системи загинули щонайменше 29 осіб, близько 50 отримали поранення.
Начальство в'язниці повідомило, що бунт почався вранці 23 серпня. У ході конфлікту ув'язнені одного із блоків в'язниці підірвали каністру із пропаном у сусідньому приміщенні. На гасіння пожежі пішло близько двох годин.
За словами поліції, бунт був викликаний зіткненнями між ув'язненими двох корпусів, які сперечалися через сфери впливу у в'язниці суворого режиму Пальмасола.
Конфлікт було припинено приблизно через чотири години після початку. Багато хто із загиблих - діти, які проживали в безпосередній близькості від ув'язнених у тюрмі батьків.
На даний момент ситуація у в'язниці під контролем. Президент Болівії Ево Моралес вже віддав розпорядження про негайний початок розслідування події. За словами представників місцевої влади, кількість загиблих може зрости. Серед жертв тюремного бунту виявилася дитина, яка жила у в'язниці з батьками, що відбувають термін.
В'язниці в Болівії переповнені через те, що по всій країні сотні дітей живуть із батьками. Згідно з болівійськими законами, це дозволено для дітей до 6 років, однак на практиці діти залишаються жити у в'язницях і надалі, оскільки жити їм часто ніде.
Нагадаємо, 13 серпня у Бразилії в результаті тюремного бунту вдалося втекти майже 60 в'язням-підліткам.
У квітні ц.р. більше половини ув'язнених американської в'язниці Гуантанамо на Кубі взяли участь у голодуванні. Вони протестували проти важких умов утримання та вимагали проведення судових процесів по своїх справах, оскільки знаходяться на військовій базі поза всяких правових рамок за підозрою у причетності до терористичної діяльності. Також повідомлялося, що охорона Гуантанамо стала регулярно проводити обшуки з вилученням особистих речей, в тому числі літератури релігійного змісту.